Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku

Hejtman Jiří Běhounek navštívil partnerský region v Bělorusku
V závěru minulého týdne odcestovala delegace z Kraje Vysočina vedená hejtmanem Jiřím Běhounkem do Minské oblasti Běloruska. Hlavním účelem zahraniční cesty bylo zhodnocení dosavadní spolupráce obou regionů a představení plánovaných aktivit pro letošní rok. „Diskutovali jsme například možnost opakovaných stáží běloruských lékařů a zdravotních sester v našich nemocnicích, užší spolupráci v oblasti integrovaného záchranného systému nebo podporu hokejových talentů,“ upřesnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Minská oblast Běloruska se stala partnerským regionem Vysočiny v září roku 2014.
 

 
 

Hejtman Jiří Běhounek se v průběhu pracovní cesty setkal s novým předsedou partnerského regionu Anatolijem Isačenkem, kterému zároveň adresoval pozvání na Vysočinu. Obě strany se mimo jiného dohodly na pokračování prázdninových hokejových kempů pro mladé běloruské hokejisty v Pelhřimově nebo na podpoře studentů bohemistiky a jejich možné studijní cesty na Letní žurnalistickou školu do Havlíčkova Brodu. Kraj Vysočina se mimo jiné zavázal spolupracovat s Katedrou bohemistiky. Součástí programu bylo také společné jednání a diskuse zástupců hospodářských komor o konkrétní spolupráci a výměně kontaktů v této oblasti.

 

„Při přípravě a během samotné pracovní cesty nám byla poskytnuta maximální součinnost a podpora ze strany obou diplomatických zastoupení, jak Velvyslanectví České republiky v Bělorusku, tak i Velvyslanectví Běloruska v České republice. Oba velvyslanci Milan Ekert a Valery Kurdyukov se programu také osobně účastnili,“ doplnila koordinátorka cesty Kateřina Svobodová z odboru sekretariátu hejtmana.


BLR

BLR

BLR

BLR


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.2.2018 / 20.2.2018

Počet návštěv: 3582
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek