Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Výběr střední školy nabízí mimořádně i třebíčský Alternátor

Přehlídka škol
Až do konce ledna příštího roku představuje desítka krajských středních škol své studijní obory v třebíčském Alternátoru. V posledním patře stálých expozic se návštěvníci mohou seznámit s aktivitami krajských škol, které cílí především na budoucí prváky na Třebíčsku. „Kývli jsme na nabídku Alternátoru a využili prostor jeho expozice z důvodu ideální návštěvnické struktury. Už v minulém roce jsme si vyzkoušeli, že propojení našich aktivit má smysl. Prezentaci škol v Alternátoru zhlédl nad očekávání velký počet dětí i z nižších ročníků základních škol, což je ideální,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Richard Horký vidí v opakovaném oslovování mladé generace s nabídkou studijních oborů nutnost. Oborovou nabídku středních škol v regionu vidí jako dostatečnou, problém ale nastává v jinde – v nedostatku žáků navíc stále vychovávaných v ne zcela ideálním, netvůrčím prostředí základních škol. I když upozorňuje, že situace na Vysočině se i díky projektům Kraje Vysočina, zlepšuje.

 

V současné době je na základních školách na Vysočině 44 046 dětí, před deseti lety jich bylo 45 280, střední školy nyní navštěvuje 19 767 studentů, před deseti lety jich bylo 26 920. Z čísel jasně vyplývá, že dětí ve vzdělávacím systému ubývá, růst trží ekonomiky a hospodářská expanze a naopak stále volají po nových pracovních silách, z čísel je zřejmé, že pouze regionální pracovní trh jejich požadavky není schopen pokrýt. Proto předseda KHK Kraje Vysočina Richard Horký zvažuje možnosti nabídky studia i pro žáky z partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. 


Foto: Kraj Vysočina

AlternátorAlternátorAlternátorAlternátor

  • Marie Šprinclová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Výběr střední školy nabízí mimořádně i třebíčský Alternátor
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2017 / 12.12.2017

Počet návštěv: 3219
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek