Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Noc divadel a předávání ocenění Horác a Malá Thálie se spojili v jeden velký divadelní svátek

Noc divadel a předávání ocenění Horác a Malá Thálie se spojili v jeden velký divadelní svátek
Letošní termín tradiční Noci divadel připadá na sobotu 18. listopadu. Do programu Noci divadel s podtitulem 3 v 1, zařadilo v tomto roce Horácké divadlo Galavečer s předáváním ocenění Horác a Malá Thálie 2016 – 2017, který navazuje na úvodní originální Prohlídku divadla a na závěr se prolne do Magické after party.
 

 
 

Noc divadel

Horácké divadlo Jihlava se celoevropské a celostátně koordinované akce Noc divadel účastní od jejího založení v roce 2013. Každoročně připravuje na tuto Noc soubor HDJ originální program, v němž si umělci vyzkoušeli nejednu zajímavou inscenační formu, ale vždy měli ve svém základním konceptu velkou otevřenost, snahu propojit se s divákem „těsněji“ a méně formálně než při běžném představení.


Ocenění divácké ankety Horác

Letošní předávání ocenění divácké ankety Horác bude výroční, dvacáté páté v řadě. Zároveň jde o druhý ročník předávání ceny Malá Thálie, kterou vyhlašuje Herecká asociace a uděluje ji herci s nejvyšším celkovým počtem hlasů v anketě Horác. Také předávání ocenění Horác je po mnoha proměnách již po dva roky samostatným slavnostním večerem koncipovaným s nadsázkou v mírně ironicko-komickém duchu.


Noc divadel s Horácem Tři v jednom

Oba programy mají společného diváka a spojení obou večerů v jeden velký divadelní svátek byl tedy nasnadě. V letošním roce jsme spojili energii obou programů a na sobotu 18. listopadu připravujeme velký divadelní večer s podtitulem 3 v 1.


Tři v jednom

Večer začíná tradičně netradičními Prohlídkami. Do divadla budou vstupovat diváci třemi vchody ve třech časech (19:00, 19:10 a 19:20) s devíti průvodci z řad herců. Otevřou se jim doslova dveře divadelního zákulisí a uvidí například, co prožívá skutečný ředitel ve své kanceláři, co se honí hlavou kulisákům v přeplněném skladu a další detaily divadelního provozu.


Touto prohlídkovou cestou projdou diváci až do sálu Velké scény, kde se stanou součástí Galavečera, jehož program, stejně jako celý večer, komponuje s herci režisér Pavel Šimák a říká k němu: „Galavečer, který (konečně) uvádí Lukáš Matěj, opět proběhne ve slavnostně rozverném duchu, proto nese podtitul Hogo Fogo. Lukáš Matěj se pokusí předat divácká ocenění a my můžeme slíbit, že stejně jako vloni, to nebude mít lehké, protože se mu do cesty postaví  celá řada překvapení, která umí přichystat nevyzpytatelný divadelní provoz.“


Během večera budou předána ocenění Divácké ankety Horác 2016 – 2017 v kategoriích Inscenace, Výprava, Herec, Herečka a Mladý talent. V anketě hlasovalo od 13. května až do konce června 2017 necelých dvanáct set diváků. Vítězi hereckých kategorií s nejvyšším počtem hlasů předají zástupci Herecké asociace ocenění Malá Thálie za sezónu 2016 -2017.

 

V rámci večera proběhne losování z odevzdaných anketních lístků o tři permanentky na aktuální divadelní sezónu a nově i ošetření v Centru estetické medicíny Amaryllis Jihlava v ceně 5.000 korun. Dalším partnerem večera je pivovar Horác.


Třetí částí večera je pak Magická after party, která navazuje na galavečer, rozprostře se po všech patrech foyer divadla a dalšími divadelními prostředky a detaily vytvoří prostor pro společné Sdílení atmosféry magické divadelní noci.


Vstupné na Noc divadel je 0,-, pro velký zájem jsou nutné rezervace. 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Noc divadel a předávání ocenění Horác a Malá Thálie se spojili v jeden velký divadelní svátek
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2017 / 8.11.2017

Počet návštěv: 746
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek