Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Absolutně nejlépe zvládli první jednotné přijímací zkoušky uchazeči o studium na Vysočině

Absolutně nejlépe zvládli první jednotné přijímací zkoušky uchazeči o studium na Vysočině
Po dvou pilotních ročnících letos poprvé střední školy nabíraly nové žáky na základě výsledků jednotných přijímacích zkoušek. Na Vysočině se tento proces týkal zhruba pěti tisíc žáků. Všichni mohli přijímačky absolvovat ve dvou termínech, měli tak k dispozici dva pokusy. Největší zájem na Vysočině, byl podle očekávání, o studium na čtyřletých gymnáziích, kam si alespoň jednu přihlášku podalo téměř sedm stovek uchazečů. „V případě čtyřletých maturitních oborů si, podle informací CERMAT, uchazeči z Vysočiny u přijímaček vedli nejlépe z celé České republiky,“ informovala radní Kraje Vysočina Jana Fialová.
 

 
 

Přirozená nervozita, která v březnu proces jednotných přijímacích zkoušek provázela, patrně neměla podle dostupných informací na Vysočině vliv na podaný výkon. V případě čtyřletých oborů dopadly přijímací zkoušky z matematiky pro uchazeče na Vysočině nejlépe ze všech krajů, v českém jazyce se Vysočina držela v obou termínech v těsném závěsu za Jihomoravským krajem. „Při porovnání průměrných maximálních úspěšností zkoušek uchazečů v obou konaných řádných termínech tak Vysočina jednoznačně vede tabulku před všemi ostatními kraji. Důvody mohou být různé, jeden z nich je však zřejmý, a to nadprůměrná kvalita základního školství v našem regionu  a osobní přínos kolegů pedagogů ve výuce,“ doplňuje Jana Fialová.

Kraj Vysočina dlouhodobě podporoval konání přijímacích zkoušek a byl jedním z prvních, který všem svým středním školám doporučil konat jednotné přijímací zkoušky už v předchozích dvou pilotních letech. Zkušenosti s jejich organizací se pak příznivě promítly do letošního ostrého zavedení přijímaček. Do absolutně nejlepšího výsledku přijímacích zkoušek na čtyřleté obory na Vysočině se tak mohl promítnout i dvouletý „náskok“ při přípravě žákyň a žáků na základních školách.


  • Kamil Ubr, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2017 / 14.9.2017

Počet návštěv: 6465
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek