Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Pracovníci sociálních služeb ze Zakarpatí na stáži v ČR

sociální služby
V domově důchodců Proseč u Pošné byla na sklonku prázdnin zahájena dvoutýdenní pracovní stáž pro pracovníky zařízení sociálních služeb ze Zakarpatí. Navazuje se tak na tradici vzájemné spolupráce Zakarpatí a České republiky, kdy Domov důchodců Proseč u Pošné pořádá už 8. běh těchto stáží a tradice tak sahají až do srpna roku 2010.
 

 
 

V letošním roce přijali pozvání na stáž čtyři pracovníci z organizace Domov Turja Remeta a dvě pracovnice z Centra sociální a zdravotní rehabilitace v Užhorodě. První tři dny absolvovali účastníci stáže semináře k problematice sociálních služeb v České republice, zaměřené na právní úpravu této oblasti: zákon o sociálních službách a standardy kvality poskytovaných sociálních služeb. Seznámili se rovněž s chodem Domova důchodců v Proseči u Pošné a navštívili další příspěvkové organizace Kraje Vysočina: Domov ve Zboží, Domov ve Věži a Domov Kamélie Křižanov.


Zahraniční účastníci stáže se v následujících dnech budou věnovat vzdělávání na téma transformace sociálních služeb v České republice a individuální plánování s uživateli sociálních služeb dle platných právních předpisů České republiky. Následovat budou další návštěvy příspěvkových organizací Kraje Vysočina: Domov důchodců Proseč Obořiště, Domov Kopretina Černovice a Ústav sociální péče Nové Syrovice.


Dlouhodobá stáž bude zakončena slavnostní předáváním certifikátu o absolvování stáže za účasti prvního náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka. Věříme, že nabyté zkušenosti kolegové ze Zakarpatí uplatní ve své praxi doma.

 

sociální službysociální služby

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Pracovníci sociálních služeb ze Zakarpatí na stáži v ČR
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.8.2017 / 31.8.2017

Počet návštěv: 5001
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek