Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Zástupkyně německého velvyslanectví Christiana Markert navštívila Vysočinu

Christiany Markert
Především o nedostatku kvalifikovaných a v současné době i nekvalifikovaných pracovních sil a také např. o podpoře technických oborů na všech stupních škol se dnes hovořilo v rámci programu zástupkyně německého velvyslanectví Christiany Markert na Vysočině. Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová, která Christiana Markert provází, potvrdila, že spolupráce škol i firem se zahraniční majetkovou účastí kraj podporuje a jejich zapojení do krajských aktivit hraje důležitou roli.
 

 
 

„Němčina je druhý nejfrekventovanější jazyk, který se u nás vyučuje. Jeho znalost je v našem kraji potřebná, už jen kvůli množství významných zahraničních zaměstnavatelů. Díky jejich podpoře mohou být v regionu realizovány technické projekty, které nemají nouzi o partnery, zahraniční firmy se nebojí investovat do budoucích zaměstnanců například formou stipendií, v tomto ohledu je domácí společnosti rychle dohání,“ říká Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zahraničních vztahů.


Konkrétní spolupráci střední technické školy a velkého zaměstnavatele bude mít možnost Christiana Markert v praxi vidět ve společnosti Bosch Diesel Jihlava. Odpolední program bude věnován návštěvě památek UNESCO v Třebíči.


Christiany MarkertChristiany MarkertChristiany Markert

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2017 / 18.7.2017

Počet návštěv: 6547
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek