Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

S nejlepším traktorem z Merkuru letos vyhrál tým z Náměště nad Oslavou

Merkur
Dvacet týmů základních škol z celé Vysočiny dnes soutěžilo v třebíčském Alternátoru ve stavbě funkčního traktoru z Merkuru. Nejlépe si vedly děti z Náměště nad Oslavou před týmem z Myslibořic a z Třebíče. „Stejně jako v předchozích třech ročnících porota hodnotila nejen originální design postaveného modelu, o výsledcích rozhodly tentokrát především technické parametry modelů,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Soutěžním zadáním bylo postavit během tří hodin kolový traktor poháněný motorem v libovolném designu. Důležité body navíc, které ve výsledku rozhodly o letošním pořadí, mohly týmy získat za prezentaci týmu a dále ve třech technických disciplínách – průjezd slalomovou dráhou na čas, přeprava závaží a přemístění většího počtu kostek do vymezeného prostoru. „Práce s Merkurem ve svém důsledku u dětí podporuje manuální zručnost, trpělivost a tvořivé i technické myšlení. Rádi bychom v nich i prostřednictvím těchto soutěží vzbudili zájem o studium technických oborů, na kterých v současné době stojí regionální zaměstnanost,“ doplňuje Jana Fialová.

 

Výsledky IV. ročníku soutěže Stavíme z Merkuru 2017:

1. ZŠ Komenského, Náměšť nad Oslavou

2. ZŠ a MŠ Myslibořice

3. ZŠ Kap. Jaroše, Třebíč

 

Soutěž Stavíme z Merkuru je součástí aktivit Kraje Vysočina směřujících už pět let k podpoře technického vzdělávání. Soutěž se každoročně může konat díky štědré podpoře společnosti Bosch Diesel Jihlava.


Vítězný tým ZŠ Komenského, Náměšť nad Oslavou složený z vedoucího týmu Oldřicha Kose a dále žáků 8. - 9. ročníku Adama, Karolíny, Filipa a Tomáše. Odměnou pro letošní vítěze je iPad.

ZŠ Náměšť nad Oslavou

  • Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2017 / 31.5.2017

Počet návštěv: 6385
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek