Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Projekty neziskových organizací se ucházely o přízeň donátorů

Projekty neziskových organizací se ucházely o přízeň donátorů
Pojmy sponzoring a donátorství slýcháme běžně spíše ve sportu. Tentokrát však tyto pojmy zazněly začátkem týdne na Krajském úřadě Kraje Vysočina v souvislosti s veřejně prospěšnými projekty nestátních neziskových organizací. Jak ukázala první Burza filantropie na Vysočině, i pro tyto organizace to může být jeden z prostředků, jak získat finanční podporu pro své aktivity. „Těším se na prezentaci zajímavých projektů a zájem, podporu a možná i štědrost přítomných donátorů,“ zahájil Burzu filantropie náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk, který převzal nad touto akcí záštitu.
 

 
 

Postupně byly prezentovány čtyři projekty. Jako první představil projekt Záchranné stanice Pavlov její ředitel Zbyšek Karafiát  s cílem získat finanční podporu na rekonstrukci ošetřovny zvířat. Na pomoc si přinesl i jednoho z přímých uživatelů služeb záchranné stanice – zraněné mládě káněte, které se zaměstnanci  snaží vrátit do života. Dále svůj projekt představil Klub Ječmínek, který nabízí své služby dětem z Domova pro matky (otce) s dětmi Žďár nad Sázavou.


Velký úspěch s prezentací sklidil Matěj Dohnal, zástupce hudebního souboru Pramínek hrajícího na skřipky. Jedná se o tradiční strunný nástroj, který byl ve své době na Horácku velmi rozšířený, dnes je dochováno už pouze několik desítek exemplářů. Soubor se snaží získat finanční prostředky na nové obaly, které by nástroje ochránily při cestování. Na závěr mluvila o svém projektu Tereza Vágnerová z Krizového centra Jihlava fungujícího v rámci Centra J. J. Pestalozziho. Ucházela se o získání podpory pro kampaň, jež by dětem představila centrum jako místo pro případné řešení jejich problémů.


Přání náměstka Fraňka se nakonec naplnilo, protože přímo na burze získaly finanční podporu všechny projekty. Martin Paclík z firmy Coody s.r.o. podpořil dva projekty. Spolek Pramínek Jihlava od něj dostal šek na 15 000 Kč a organizace Ječmínek,o. p. s. dostala pozvání na víkend pro děti do jednoho z jeho lanových center a několika dětem zaplatí také letní tábor. Tomáš Prchal  z firmy Tovia s. r. o. podpořil částkou 5 000 Kč projekt organizace Ječmínek, o. p. s. a stejnou částkou projekt Centra J. J. Petalolozziho. Zároveň oběma organizacím poskytl služby v hodnotě 20 000 Kč, které si mohou, dle vlastního výběru, od firmy odebrat. Zástupkyně firmy Potisk Palát, s.r.o. nabídla dvěma organizacím, Pramínku Jihlava a Záchranné stanici Pavlov dar v podobě tiskových služeb dle jejich potřeb.


„Dnešní pilotní burza zajisté splnila svůj účel. Blahopřeji podpořeným projektům, děkuji donátorům a dovolím si Vás pozvat na hlavní a z hlediska počtu projektů širší Burzu filantropie, která se uskuteční ve středu 11. října 2017 v Jihlavě, opět ve spolupráci s KOUS, Krajskou hospodářskou komorou a Koalicí Nevládek Pardubicka,“ rozloučil se s přítomnými náměstek Pavel Franěk.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2017 / 31.5.2017

Počet návštěv: 6765
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies