Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Mladí kováři z Francie sbírali zkušenosti na Vysočině

Mladí kováři z Francie sbírali zkušenosti na Vysočině
Střední škola stavební Jihlava dlouhodobě spolupracuje s francouzskou školou Centre de Formation d´Apprentis du Batiment de l´Aube. „V minulých letech jsme pro žáky této školy zajišťovali 14 denní stáže v oblasti uměleckého truhlářství a letos projevila partnerská škola zájem o stáž pro žáky zaměřené na práci s kovem,“ informoval ředitel jihlavské „stavebky“ Pavel Toman. Osm francouzských žáků v doprovodu svého učitele strávili na konci dubna jeden pracovní týden v odborných dílnách v Heleníně, kde jim předával své kovářské zkušenosti bývalý učitel odborného výcviku a zkušený mistr Jan Urban. Druhý týden své stáže sbírali francouzští učni praktické zkušenosti v kovárně známého uměleckého kováře Leopolda Habermanna v Jihlavě.
 

 
 

 Ve Francii je obor kovář pojímán šířeji než v Česku a snaží se poskytnout žákům znalosti a dovednosti z různých oblastí zpracování kovů. „S vedením francouzské školy jsme se předem domluvili, že během stáže v Jihlavě se zaměříme na ruční zpracování kovů a především na kovářské práce, se kterými se dosud jejich žáci setkali jenom výjimečně,“ upřesnil ředitel Pavel Toman. Pro francouzské žáky byl kromě dílenských prací připraven i zajímavý doprovodný program – návštěva jihlavské firmy MOKOV a dílny uměleckých kovářů SUPŠ ve Světlé nad Sázavou. Kromě toho měli mladí Francouzi možnost prohlédnout si Prahu a Telč a zúčastnit se mezinárodního turnaje v minikopané. 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2017 / 30.5.2017

Počet návštěv: 5075
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek