Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Finští žáci na stáži ve Střední škole stavební v Jihlavě

Finští žáci na stáži ve Střední škole stavební v Jihlavě
Střední škola stavební Jihlava dlouhodobě spolupracuje s finskou školou ve městě Kangasala nedaleko od Tampere. "V této finské škole byli již několikrát na stáži naši učitelé i žáci oborů tesař a elektrikář. V loňském roce byli poprvé na stáži také finští žáci a učitelé u nás v našem středisku praktického vyučování v Heleníně. Pobyt se jim líbil, a proto projevili zájem o stáž i v letošním roce," uvedl ředitel stavební školy Pavel Toman.
 

 
 

Od 2. května do 26. května 2017 zajistila jihlavská stavební škola stáž pro šest finských žáků z různých oborů – instalatér, elektrikář a tesař. První týden pobytu doprovázeli žáky i dva finští učitelé, zbývající čas se o sebe již žáci museli postarat sami. V tomto je také podstatný rozdíl v přístupu ke stážím v jihlavské škole a ve finské škole. „Naši žáci a učitelé vyjíždějí na stáž do Finska na dva týdny, Finové upřednostňují déletrvající stáže, v tomto případě konkrétně téměř na celý měsíc,“ doplnil Pavel Toman.


Finští žáci jsou po dobu své stáže rozděleni do pracovních skupin společně s žáky z Jihlavy v souladu se svým oborovým zaměřením a věnují se jim místní učitelé odborného výcviku. V části svého programu si finští žáci rozšiřují své odborné dovednosti v dílnách v Heleníně, jsou však zapojeni i do realizace zakázek, které má stavební škola nasmlouvány v rámci produktivní činnosti. „Kromě odborné náplně stáže se finské žáky snažíme také seznámit s naším vzdělávacím systémem, s naší stavební školou a s kulturními a historickými památkami Jihlavy. Jeden víkend jsme s Finy vyrazili také mimo Jihlavu, konkrétně na hrad Roštejn a do Telče, ve středu 24.5.2017 jsme pro finské žáky zajistili exkurzi do firmy BÖHM - čalouněný nábytek v Jihlavě. Firmou žáky provedl obchodní ředitel Jaroslav Frantál, který svým výkladem finské žáky velice zaujal,“ uzavřel ředitel Toman. 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2017 / 29.5.2017

Počet návštěv: 9217
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek