Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Zemědělské vzdělávání k Vysočině patří

Zemědělské vzdělávání k Vysočině patří
Školní statek Humpolec patří na špici krajského zemědělského vzdělávání. Na Vysočině jediné specializované pracoviště pro praxi studentů zemědělských oborů v rámci svého pracovního programu navštívil radní pro oblast zemědělství a životního prostředí Martin Hyský. Společně s Janem Máchou, ředitelem školního statku a Otakarem Březinou, ředitelem České zemědělské akademie v Humpolci, diskutovali témata rozvoje zemědělství a vzdělávání v tomto oboru.
 

 
 

„Vysočina jako venkovský a zemědělský region musí disponovat kvalitním zázemím pro výuku zemědělských oborů, kde můžeme děti naučit, že zemědělská výroba už není jen o těžké manuální práci, ale že jde o fungující odvětví národního hospodářství, které se neobejde bez nejmodernější techniky a šetrné péče o životní prostředí. Jsem přesvědčen, že dlouhodobá krajská a nejlépe i státní podpora vzdělávání v zemědělských oborech spojených s technickým vzděláváním i s ochranou životního prostředí je cesta správným směrem,“ zhodnotil aktivity týmu pracovníků školního statku i akademie Martin Hyský, radní pro oblast zemědělství a životního prostředí.

 

V rámci půldenního programu Martin Hyský navštívil všechny provozy statku, včetně odloučených pracovišť. Specifická je pro školní statek i navazující výroba, kdy statek provozuje vlastní jatka s přidruženou výrobou kvalitních uzenin. Díky podpoře kraje má statek k dispozici jeden z nejmodernějších kravínů v regionu, vystavělo se i nové ustájení koní. Statek i školu každoročně opouští přibližně 150 studentů, kteří kromě tradičních zemědělských oborů maturují i v chovatelských oborech zaměřených na chov koní, nebo kynologii. Zájem roste i o obory soustřeďující se na ekologické zemědělství, či drobnochovy.

 


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2017 / 25.5.2017

Počet návštěv: 6246
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek