Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Evropský region Dunaj-Vltava – 28 nejhezčích jednodenních výletů na kole

Evropský region Dunaj-Vltava – 28 nejhezčích jednodenních výletů na kole
Bavorsko-Rakousko-Česká republika – jedním z mnoha společných znaků místních obyvatel je vášeň pro cykloturistiku. Právě v tomto měsíci, v období zahajování cyklistické sezóny, přichází Evropský region Dunaj-Vltava s cykloprůvodcem, mapujícím nejhezčí a nejzajímavější cyklostezky a cyklotrasy euroregionu. Zažijte osobně cyklostezku podél dunajského meandru, okruh okolo Lipenské přehrady, dobrodružnou stezku Přírodním parkem Steinwald a mnoho dalších.
 

 
 

Dohromady 1 545 km cyklistických tratí Vás provede zajímavostmi z oblasti historie, kultury, fauny a flóry, které Evropský region Dunaj-Vltava nabízí. 28 jednodenních výletů (4 z každého regionu ERDV) je seřazeno dle stupně obtížnosti. Každá stezka obsahuje krátký popis trasy, kterou doplňuje mapa se zakreslením okruhu, výškový profil a představení turisticky atraktivních míst podél trasy. Vybraný okruh si je možné stáhnout přes QR-kód do mobilního telefonu. „Různorodá skladba jednodenních cyklistických tras zaručuje, že v Evropském regionu Dunaj-Vltava si najde svá oblíbená místa prakticky každý,“ doplňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, člen Presidia Evropského regionu Dunaj-Vltava.

 

Cyklopublikace ERDV je zdarma ke stažení na http://www.evropskyregion.cz/28-nejhezcich-jednodennich-vyletu.html. V omezeném množství je publikace k dispozici také v tištěné verzi na Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina, kde sídlí Regionální kontaktní místo Evropského regionu Dunaj-Vltava. Brožura bude veřejnosti distribuována na cestovně-ruchových a sportovních akcích v Kraji Vysočina.


ERDV

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2017 / 24.5.2017

Počet návštěv: 32300
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek