Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraj podpoří další postupové soutěže a přehlídky i sportovní mistrovství pořádané na Vysočině

Kraj podpoří další postupové soutěže a přehlídky i sportovní mistrovství pořádané na Vysočině
Organizátoři celostátních kol Soutěže první pomoci, Melounového šampionátu 2017, SWEET ARTu 2017 a krajského kola Logické olympiády získají z krajského rozpočtu finanční příspěvek na jejich pořádání. Všichni žadatelé splnili podmínky podle Pravidel Rady Kraje Vysočina a rozdělí si mezi sebe částku 107 500 Kč. Stejnou částku schválili krajští radní také pro tři sportovní mistrovství České republiky, konkrétně pro mistrovství žáků a juniorů v rybolovné technice v Pelhřimově, pro soutěž ženských družstev v šachu ve Světlé nad Sázavou a pro jihlavské sportovní klání juniorů v plachtění.
 

 
 

„Organizátoři postupových soutěží a přehlídek i sportovních mistrovství, mohou o finanční pomoc kraje žádat v průběhu celého roku, od ledna až do konce října. Od začátku roku jsme podpořili už 22 soutěží a také devět sportovních mistrovství,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. V roce 2016 putovaly krajské peníze na celkem 27 soutěží a 15 sportovních mistrovských klání.

 

Soutěž první pomoci

Celostátní kolo soutěže se uskuteční v termínu 21. – 22. června 2017 v areálu Mezinárodního tábora Zálesí v obci Mladé Bříště u Humpolce. Soutěže se zúčastní čtyřčlenná vítězná družstva ze školních kol na jednotlivých zdravotnických školách a jejich úkolem je co nejlépe poskytnout laickou první pomoc v různých modelových situacích. V letošním roce se soutěž uskuteční už po třiadvacáté. Soutěž pořádá Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava.

 

Melounový šampionát 2017

Už 15. ročník soutěže s mezinárodní účastí je zaměřen na zdokonalování a upevňování dovedností žáků v carvingů – vyřezávání ovoce a zeleniny. Soutěž se koná 15. června 2017 v Třebíči v rámci výstavy JUNIOR SHOW, pořadatelem je Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč. Účastníci postupují na základě umístění ve školních kolech v carvingu a vítězové mají možnost zúčastnit se mezinárodních soutěží.

 

SWEET ART 2017

Letos se koná první ročník celostátní soutěže a stejně jako Melounový šampionát je součástí školní prezentační výstavy JUNIOR SHOW v třebíčském Kongresovém centru Pasáž. Vítězové školních kol budou soutěžit v umění modelování z marcipánu a modelovacích hmot na téma Čtvero ročních dob. Pořadatelem je opět Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč.

 

Logická olympiáda 2017 – Vysočina

Mensa České republiky pořádá 3. listopadu 2017 vysočinské krajské kolo Logické olympiády v Havlíčkově Brodě. Soutěž je vyhlášena pro pět kategorií - mateřské školy, první třída, první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií a střední školy a gymnázia. Cílem je odhalit v soutěžích přirozené schopnosti logického myšlení a samostatného rozhodování, naučené znalosti nejsou v soutěži rozhodující. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které se koná 27. listopadu v Míčovně Pražského hradu.  • Jana Albrechtová a Ivo Mach, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2017 / 18.5.2017

Počet návštěv: 2107
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek