Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Stáže studentů Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč

Stáže studentů Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč
Už od roku 2000 umožnuje Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč výjezdy svým studentům díky programu Erasmus+, dříve Leonardo da Vinci. Možnosti zahraniční stáže v různých evropských destinacích využilo za tu dobu přes 300 studentů z oborů Obchodní akademie, Hotelnictví, Cestovní ruch, Kadeřník, Aranžér, Cukrář, Kuchař-číšník. Studenti mají možnost pracovat v zahraničí dle svého oboru studia a získat zkušenosti na různých pracovních pozicích.
 

 
 

V roce 2015 byl škole udělen Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě, kterým disponují pouze čtyři školy v České republice, celkově je držitelů certifikátu osm.


 Ve  školním roce 2016/17 vycestovali studenti na třítýdenní pobyty do Finska, Irska, Španělska a na čtyřtýdenní pobyt na ostrov Tenerife, kde pracovali v hotelech, restauracích, firmách, podnicích, obchodech a cestovních kancelářích.  „Stážisté se při svých výjezdech seznámili s obsluhou vozíku segway, na recepcích se naučili ovládat rezervační systémy, zajištovali animační programy pro klienty v hotelech, v restauracích obsluhovali hosty, v podnicích se seznámili s provozem organizací a zajištovali administrativní činnosti, cukráři a kuchaři se naučili připravovat nové pokrmy, kadeřníci pracovali v kadeřnických provozovnách, vše pro ně byla nedocenitelná zkušenost nejen po stránce profesní, ale i jazykové,“ uvedla ředitelka školy Libuše Kolářová.


Se zahraničními partnery spolupracuje škola několik let a stáže studentů se v těchto destinacích osvědčili. Veškeré náklady jsou hrazeny z prostředků programu Erasmus +. „Ze všech stáží si studenti odnesli cenné Osvědčení o absolvování praxe vydané v podnicích a organizacích a Europasy  v českém a anglickém jazyce.  Oba dokumenty budou velkým přínosem v jejich dalším profesním či studijním životě. Ze strany studentů registrujeme o dané stáže rok od roku stále větší zájem, je to pro ně velká životní zkušenost, učí se samostatnosti, zodpovědnosti, poznají styl práce v zahraničí a získají nové poznatky ve svém oboru. Komunikace v cizím jazyce je pro ně velice důležitá, naučí se nebát použít cizí jazyk, ve španělských destinacích si osvojí základní slovní zásobu ve španělštině,“ doplnila Libuše Kolářová.


Součástí výjezdů je i poznání kultury, historie a zvyků v daných destinacích. Důkazem spokojenosti žáků je už výše zmíněný Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě, který Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč obdržela jako jedna z mála škol v České republice. • zdroj: Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Stáže studentů Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2017 / 11.5.2017

Počet návštěv: 2627
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek