Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017


 

Nejlepší stavba Kraje Vysočina roku 2016 čeká na svůj titul

Stavba Vysočiny
Soutěž Stavba Vysočiny hledá už po patnácté nejpovedenější novostavby, rekonstrukce, revitalizace, ale i dopravní, průmyslové nebo vodohospodářské stavební počiny našeho regionu. „Kraj Vysočina nominoval tři významné dopravní stavby – generální opravu mostu přes potok Žabinec v Havlíčkově Brodě, rekonstrukci silnice II/347 v úseku Čejov – Kejžlice a modernizaci pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Investoři, architekti, projektanti a stavební firmy mohou své soutěžní stavby z období 2015-2016 registrovat do šesti kategorií do 5. května. Následně bude přihlášené projekty hodnotit odborná porota, která svá rozhodnutí slavnostně odhalí na galavečeru 12. června v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí.


„Odborná porota posuzuje například architektonické vyznění díla, začlenění do prostředí, prostorové a funkční řešení, originalitu nebo také kvalitu provedení stavby. Ohlížet se bude i na spokojenost investora nebo přijetí stavby veřejností,“ vysvětlil Martin Pertl ze Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Nejlepší stavební počiny budou moci využívat titul Stavba roku, realizace na druhém místě získají Čestné uznání a chybět nebudou ani individuální ocenění v podobě Ceny hejtmana, Ceny ČKAIT nebo Ceny veřejnost, o které rozhodne veřejnost sms hlasováním.


„Na slavnostním galavečeru oceníme i Učně roku a vítěze Studentského projektu, který letos řeší dostavbu nároží ulice Radnická ve Velkém Meziříčí. Autoři tří nejlepších prací si rozdělí finanční odměnu od Kraje Vysočina a společnosti Pragoprojekt. Učni roku se mohou těšit na kvalitní značkové nářadí,“ prozradila patronka soutěží a krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.


Soutěž vypisuje SPOLEK STAVBA VYSOČINY ve spolupráci s krajskou reprezentací Svazu podnikatelů ve stavebnictví a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina, jehož hejtman Jiří Běhounek nad akcí převzal záštitu. Přehlídku krajských staveb podporuje z pozice generálního partnera společnost Rieder beton a z pozice hlavních partnerů společnosti PKS okna, Wienerberger cihlářský průmysl a Českomoravský štěrk.

 

V minulém roce získal Kraj Vysočina čestné uznání v kategorii Dopravní stavby za obchvat Příseky na silnici II/405.

 

II/347 Světlá n. S. – D1, 2. stavba – úsek č. 2

Za 60 milionů korun se Kraji Vysočina za přispění evropských fondů podařilo modernizovat úsek dlouhý 8,8 kilometru včetně frekventovaného průtahu obcí Kejžlice s komplikovanou křižovatkou silnic. Součástí modernizace druhého úseku bylo narovnání oblouků, sjednocení šířky komunikace na 7,5 metru a snížení horizontu komunikace.

 

I/150 Havlíčkův Brod – most ev. č. 150 – 025

Most z roku 1969 byl stavbaři kompletně nahrazen novým a došlo k rozšíření o připojovací a odbočovací pruhy. Na stavbě se podíleli tři investoři společně s Krajem Vysočina, město Havlíčkův Brod a Ředitelství silnic a dálnic.

 

Modernizace pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod

Generální rekonstrukce Pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod respektovala originální půdorys objektu z roku 1933. Stavebně se podařilo připravit pracoviště a zázemí pro 50 lůžek plicního oddělení a oddělení následné péče a rehabilitace (LDH), a to včetně odborných ambulancí oddělení kožního, endokrinologie nebo ambulance bolesti. Rekonstrukce stála Kraj Vysočina téměř 90 milionů korun.


Foto


 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.2.2017 / 24.2.2017

Počet návštěv: 7572
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies