Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017


 

Francouzští učni kováři přijedou na zkušenou do Jihlavy

Stáže francouzských učňů kovářů
Na přelom dubna a května zavítají do partnerské Střední školy stavební Jihlavy žáci francouzské Centre de Formation d´Apprentis du Batiment de l´Aube. Dvoutýdenní stáž domluvili v těchto dnech zástupci krajské střední školy společně se třemi učiteli partnerské školy v Pont Sainte Marii, kteří navštívili Jihlavu. „Hlavním cílem návštěvy bylo domluvit se na další spolupráci, především si pak stanovit konkrétní podmínky pro stáž francouzských žáků na jaře 2017, a to se podařilo,“ pochvaluje si ředitel Pavel Toman.
 

 
 

V minulých letech absolvovali 14denní stáž v jihlavské stavební škole francouzští žáci oboru truhlář, kteří odhalili um umělecké truhlařiny, aktuálně partneři projevili zájem o stáž pro učně kováře.


První týden stráví francouzští žáci ve školních dílnách stavební školy v Heleníně, kde jim bude předávat své kovářské zkušenosti bývalý učitel odborného výcviku a zkušený kovář Jan Urban. Druhý týden budou mladí Francouzi nabírat zkušenosti v kovárně známého uměleckého kováře Poldi Habermanna z Jihlavy. „Právě jeho dílnu jsme během dvoudenní únorové návštěvy francouzských učitelů navštívili a naši kolegové z partnerské školy byli z toho, co u Poldi Habermanna viděli, nesmírně nadšení, spokojení a natěšení na jarní stáž,“ doplnil na závěr ředitel Pavel Toman.

 

V oblasti školství funguje na území Kraje Vysočina dobrá spolupráce mezi mnoha středními školami. Nejstarší partnerství trvá od roku 1972, a to mezi Gymnáziem Bystřice nad Pernštejnem a Gymnáziem Julia Mottelera v Crimmitschau. Naopak nejnovější partnerství bylo navázáno v roce 2013 mezi Gymnáziem Třebíč a St. Leonhard Gymnasium v Aachen.

Mimořádně úspěšná spolupráce funguje mezi Gymnáziem Jihlava a Gymnáziem Mikoláše Koperníka ve Weissenhornu. Další školou, která je v oblasti zahraniční spolupráce velice aktivní, je Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava.


V kovárně

Společná fotografie
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.2.2017 / 15.2.2017

Počet návštěv: 1610
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek