Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Úspěch Vysočiny v celorepublikovém finále projektu Kraje pro bezpečný internet

Finále Kvízu Plus Kraje pro bezpečný internet
Třetí místo v celorepublikovém finále Kvízu Plus projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) získal svými znalostmi žák 3. ročníku oboru Informační technologie Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov Patrik Růžek. Finále se uskutečnilo ve druhém únorovém týdnu v sídle Krajského úřadu středočeského kraje v Praze při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu.
 

 
 

„Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR spojené s úsilím zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. S novými technologiemi se totiž musíme naučit pracovat, měli bychom vědět, jak zodpovědně zacházet se svými i s cizími osobními údaje nebo co dělat, když se my nebo někdo z našeho okolí stane obětí kyberšikany,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Právě znalostí kvíz obsahuje odborné dotazy týkající se problematiky kybernetické kriminality a online bezpečnosti. Patrik v rámci Kvízu Plus úspěšně odpověděl na dvacet testových otázek a skončil na třetím místě se ztrátou jen několika sekund za druhým místem. Porota hodnotila počet správných odpovědí a v případě shodného počtu bodů rozhodoval čas. Vítězství v celorepublikovém finále soutěže si připsal Michal Mrkos z Pardubického kraje a druhé místo patří Ondřeji Kubalovi z Plzeňského kraje. Společně s Patrikem vyhráli značkový tablet 2v1 a stejně jako všichni ostatní finalisté získali poukázku na nákup elektroniky.

Po předání cen se celorepublikoví finalisté setkali se streamerem DeeThane a společně vytvořili video k problematice internetové bezpečnosti.


Předání cen bylo úvodním bodem odborné konference Kraje pro bezpečný internet 2017. Kraj Vysočina je dlouhodobě zapojený do projektu Kraje pro bezpečný internet a pravidelně organizuje soutěžní kvíz. „Do aktuálního ročníku znalostního kvízu se v celém Česku zapojilo téměř 30 tisíc žáků studentů. V Kraji Vysočina to bylo téměř čtyři tisíce zúčastněných,“ připomněla Lucie Časarová z odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina, která má soutěže k elektronické bezpečnosti na starosti.


Vyhlášení vítězů krajského kola soutěžního kvízu, Kvízu Plus i kreativní soutěže ICT nás neděsí aneb bezpečně v kyberprostoru se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka uskutečnilo v pátek 27. ledna. Více informací je možné dohledat v této tiskové zprávě: Mladí odborníci na elektronickou bezpečnost si převzali ceny v krajském sídle.


Medailisté Kvízu Plus (Patrik Růžek druhý zleva)

Finále soutěže Kvíz Plus 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Úspěch Vysočiny v celorepublikovém finále projektu Kraje pro bezpečný internet
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.2.2017 / 14.2.2017

Počet návštěv: 2077
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek