Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Bruselské Ozvěny festivalu dokumentárních filmů

Ozvěny v Bruselu
Do bruselského Evropského parlamentu a artového kina Nova Brusel se na dva týdny „přestěhovaly“ Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Pátý ročník promítání vybraných dokumentárních snímků v hlavním městě Evropské unie organizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s městem Jihlava, Českým centrem a europoslancem Pavlem Pocem. Zahajovacím snímkem aktuálních bruselských Ozvěn byl tento týden český dokument Normální autistický film.
 

 
 

Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v Bruselu navazují na podzimní prezentaci dokumentů z celého světa v Jihlavě. Patnáct vybraných autorských projektů logicky tvoří skládačku obrazu uplynulého jihlavského festivalu – v programu figurují práce jak českých a slovenských dokumentaristů, tak exotické tituly japonských, španělských nebo kazachstánských autorů.

 

Ozvěny  Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, Brusel 9 . – 19. února 2017. Více o programu ZDE.

 

Na zahajovací promítání v prostorách bruselského Evropského parlamentu se na pozvání Kraje Vysočina, města Jihlava, Českého centra a europoslance Pavla Poce přijalo pozvání více než 120 hostů a příběh dětí s různými formami autismu zhlédli mimo jiné eurokomisařka Věra Jourová  a velvyslanec ČR v Belgii Jaroslav Kurfürst, první letošní „evropské“ promítání sledovala zhruba desítka českých europoslanců. „Výběrem filmu v původním českém znění s anglickými titulky jsme dali možnost hostům poznat emotivní příběhy teenagerů, kteří žijí trochu jiné životy. Držíme se tak dobré praxe z minulých let, kdy máme potřebu na půdě Evropského parlamentu otevírat prostřednictvím dokumentů důležitá témata,“ říká náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová.


Ozvěny

Ozvěny

Ozvěny
Ozvěny


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Bruselské Ozvěny festivalu dokumentárních filmů
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.2.2017 / 10.2.2017

Počet návštěv: 4154
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek