Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina přidá na mzdy řidičů o 35 miliónů korun více

Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů pro zajištění základní dopravní obslužnosti
Materiál řešící navýšení kapitoly Doprava o téměř 35 miliónů korun kvůli zvýšení mezd řidičů linkových autobusů doporučuje dnešním dnem ke schválení krajskému zastupitelstvu devítičlenná Rada Kraje Vysočina. „Stále platí, že dopis s žádostí o úhradu tohoto vládou schváleného navýšení leží předsedovi vlády na stole. Věříme, že kabinet se k této problematice postaví čelem a nenechá dlouho celou finanční zátěž pouze na krajích,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Výplata vyšší prokazatelné ztráty autobusovým dopravcům bude moci být proplacena až po odsouhlasení tohoto navýšení zastupiteli kraje na únorovém zasedání. Kraj bude muset sáhnout do svých rezerv. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka je však věc stále intenzivně projednávána s členy Vlády ČR, není dosud jasné, jakým dílem se bude vláda na platech řidičů podílet. Nejbližší jednání v této věci je naplánováno na konec února. „Kraj Vysočina je připraven navýšení autodopravcům v pravidelných měsíčních platbách uhradit. Důvodem je mimo jiné  i zachování současné dopravní obslužnosti pro občany v režimu a rozsahu, na který jsou zvyklí. To znamená bez nutnosti navýšení jízdného způsobeného touto změnou u spojů objednaných krajem,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

 

Nyní kraj platí ročně 21 smluvním autobusovým dopravcům zhruba 300 miliónů korun. Loni kabinet svým nařízením rozhodl o růstu mezd zhruba o třetinu od letošního ledna ze 71,60 koruny na hodinu na 98,10 Kč. Řidičům by se rovněž měl zvýšit příplatek za čekání mezi jednotlivými jízdami z 50 korun na hodinu na 88 Kč. Současně vznikl i rizikový příplatek za práci ve ztíženém prostředí ve výši 6,6 Kč/hod.


Hejtmanství má s autobusovými dopravci uzavřené dlouhodobé rámcové smlouvy. Na každý kalendářní rok uzavírá dodatky ke smlouvám s dopravci kvůli aktualizaci ekonomických a technických parametrů pro konkrétní období. Na letošek ještě dodatek ke smlouvě s aktualizovanou částkou nebyl podepsán. 


  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • Více informací na tisk@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2017 / 31.1.2017

Počet návštěv: 5925
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek