Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina se v oblasti cestovního ruchu může inspirovat ve Švýcarsku

Seminář na téma konkurenceschopnost ČR v cestovním ruchu
Hlavním tématem semináře v Poslanecké sněmovně, který se uskutečnil v polovině minulého týdne, byla konkurenceschopnost České republiky v cestovním ruchu. Setkání zaštítila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Na organizaci a programu se výrazně podílela také Jana Fischerová, poslankyně a zároveň náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů. „Česká republika, potažmo Vysočina, by se mohly inspirovat ve Švýcarsku, které do svých kampaní výrazně zapojuje i partnery ze soukromého sektoru,“ uvedla Jana Fischerová.
 

 
 

K nejdiskutovanějším tématům patřil způsob financování rozvoje cestovního ruchu – jak nakládat s veřejnou podporou, jak se má na financování podílet stát a samosprávní organizace, jak se měří efektivita vynaložených peněz a jaká je souvztažnost mezi výší rozpočtu a úspěšností propagace konkrétní destinace. „Velmi zajímavé byly úspěšné příklady ze zahraničí, jako v případě už zmiňovaného Švýcarska,“ doplnila Jana Fischerová.

 

Semináře určeného pro odbornou veřejnost se zúčastnili také další zástupci z Kraje Vysočina i Krajského úřadu Kraje Vysočina, krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism, destinační společnosti Koruna Vysočiny a Vysoké školy polytechnické Jihlava. „Účast na tomto semináři byla inspirativní i proto, že v současné době probíhá finalizace zpracování Strategie rozvoje cestovního ruchu v Kraji Vysočina na období 2017 – 2025,“ připomněla na závěr náměstkyně hejtmana Jana Fischerová.

 

Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová,

vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu        

Ladislav Seidl a ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák

Foto


Náměstkyně Jana Fischerová s ministryní pro místní rozvoj

Karlou Šlechtovou

Foto
  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací Ladislav Seidl, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 248, e-mail: seidl.l@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina se v oblasti cestovního ruchu může inspirovat ve Švýcarsku
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.1.2017 / 30.1.2017

Počet návštěv: 4824
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek