Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Nové výjezdové stanoviště záchranky v Ledči nad Sázavou postaví kraj za evropské dotace

Krajská záchranka čeká na desetimilionovou dotaci od kraje
Pokud se Kraji Vysočina podaří v následujících měsících získat peníze z evropských fondů je připraven postavit novou výjezdovou základnu pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou. „Potřeby stavby za předpokládaných 15 miliónů korun vyvolává špatné dispoziční uspořádání současné výjezdové základny v areálu místní Polikliniky a také zhoršená akceschopnost výjezdové skupiny s ohledem na současné umístění výjezdové základny,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Objekt předpokládaného nového výjezdového stanoviště ZZS Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou by měl být umístěn na pozemku ve vlastnictví kraje, na kterém stojí zbytný objekt svěřený do správy Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou v současné době využívaný školou pouze jako sklad a garáž. Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a majetku Josefa Pavlíka v tuto chvíli vedení kraje zvažuje dvě realizační varianty - přestavbu stávajícího objektu nebo demolici a výstavbu objektu nového. Aspekty ekonomické a provozní budou následně vyhodnoceny.

 

Stavbu nové výjezdové základny v Ledči nad Sázavou bude Kraj Vysočina iniciovat pouze v případě získání evropské dotace z IROP, tedy až s 90% finanční podporou z cizích zdrojů. Samotná investiční akce musí být v případě realizace hotová do konce roku 2020. Výstavbou nové výjezdové stanoviště záchranky přesunuté do okrajové části Ledče nad Sázavou nabídne jednoduchý výjezd na hlavní komunikaci a velký rozvojový pozemek okolo objektu, organizaci odpadnou náklady spojené s nájemným v dosavadním objektu města.

 

Z Ledče nad Sázavou v současné době zasahuje výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci. K dispozici má dvě plně vybavené sanity, spádová oblast je zhruba 20 tisíc obyvatel . V roce 2016 bylo z tohoto pracoviště uskutečněno 1266  výjezdů.


Nové výjezdové stanoviště současně zahušťující síť záchranné zdravotnické služby na území Kraje Vysočina naposledy Kraj Vysočina dokončil v roce 2014 v Habrech na Havlíčkobrodsku. O rok dříve změnili pouze adresu záchranáři v Moravských Budějovicích, když opustili prostory v centru města a začali zasahovat z lokality v blízkosti obchvatu města.


  • Jitka Svatošová, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 724 650 123, e-mail: svatosova.j@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.1.2017 / 24.1.2017

Počet návštěv: 7788
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies