Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Sobotní hokejový zápas Jihlavy s Českými Budějovicemi podpoří třídění vysloužilého elektra

Vysloužilé elektro
Nejvíce drobných vysloužilých elektrozařízení se v domácnostech najde po Vánocích. Starý mobilní telefon, počítačová klávesnice, myš, notebook nebo další spotřebiče ale nepatří do směsného odpadu. „Lidé z Jihlavy i okolí teď můžou využít akci při hokejovém zápasu Dukly s Českými Budějovicemi, už v sobotu 14. ledna přinést na Horácký zimní stadion v Jihlavě stará elektrozařízení, podpořit recyklaci a navíc vyhrát velkou značkovou televizi,“ informuje krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.
 

 
 

Hokejový klub HC Dukla Jihlava pokračuje ve spolupráci při osvětovém projektu neziskové společnosti ASEKOL a Kraje Vysočina, jehož cílem je propagovat správné třídění vysloužilých drobných elektrozařízení, jako jsou například mobilní telefony, CD přehrávače, walkmany apod. U stadionu ve Smetanových sadech v Jihlavě bude už dvě a půl hodiny před utkáním, tedy od 15.30, k dispozici speciální červený stánek, kam bude možné elektrozařízení odevzdat a zapojit se do soutěže o značkovou televizi s uhlopříčkou 123 centimetrů. „Vítěz si pak televizi ještě ten den bude moci odnést rovnou domů. K jeho předání za účasti radního Kraje Vysočina Martina Hyského totiž dojde přímo na ledě o přestávce utkání,“ uvedl Pavel Peroutka z neziskové společnosti ASEKOL, která ve spolupráci s Krajem Vysočina a HC Dukla Jihlava osvětovou kampaň pořádá.


Každý, kdo drobné elektro přinese, navíc získá volnou vstupenku na utkání domácího klubu nebo drobné propagační předměty s hokejovou tematikou. „Odměny jsou připraveny pro prvních sto zájemců. Na místě budou navíc k dispozici podrobné informace o rozmístění červených kontejnerů v Jihlavě. Praktická mapka ukáže, kam s vysloužilým elektrem v průběhu celého roku,“ doplnil Pavel Peroutka.


Velké procento drobných elektrozařízení podle organizátorů akce stále končí bez užitku ve směsném komunálním odpadu. „Kraj Vysočina dlouhodobě a systematicky osvětové aktivity na podporu třídění vysloužilých elektrozařízení podporuje. Díky síti stacionárních červených kontejnerů se zvyšuje množství drobného elektra, které putuje k recyklaci. V našem kraji aktuálně najdeme více než 220 červených kontejnerů a jejich počet se neustále zvyšuje. V samotném krajském městě je k dispozici 26 těchto nádob. Vysloužilých elektrozařízení se obyvatelé města mohou po celý rok zbavit také ve sběrných dvorech a u prodejců elektra,“ doplnil krajský radní pro oblast životního prostředí Martin Hyský.


Další informace o akci je možné najít na stránkách www.tridime-vysocina.cz, podrobnosti o třídění elektrozařízení jsou také k dispozici na webech www.asekol.cz a www.cervenekontejnery.cz.


ASEKOL  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 522, e-mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.1.2017 / 12.1.2017

Počet návštěv: 41502
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek