Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na tři sta starostů se sjelo do Třeště k jednání se členy Rady Kraje Vysočina

Setkání se starosty v Třešti
Více než 300 zástupců obecních samospráv Vysočina se v pondělí 9. ledna zúčastnilo letos prvního tradičního setkání s krajskými radními. V sále Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Třešti se diskutovala řada témat - od financování a rozpočtových příjmů, přes grantové programy připravované v rámci Fondu Vysočiny, spolupráci mateřských, základních a středních škol v podpoře technického vzdělávání až po investice do silnic, veřejnou dopravu, péči o vodu, zemědělství i aktuální problematiku ptačí chřipky. Ochranné pásmo ohniska viru nepřenositelného na člověka v Ivančicích se totiž dotýká krajských hranic.
 

 
 

Diskuze se dotkla i trvalé hrozby likvidace veřejných služeb v malých obcích. „Řada jednání s vedením České pošty v průběhu poslední téměř šesti let sice úplně nezažehnala omezování poštovních služeb na venkově, ale alespoň se nám podařilo vyjednat podmínky partnerských programů, které jsou sice pro obce rozumnější, ale stále ne zcela optimální. Nyní se nacházíme v podobné situaci v souvislosti s venkovskými prodejnami potravin. Společně se starosty dotčených obcí jsme zahájili jednání s vedením spotřebních družstev a realizovali jsme základní průzkum na území našeho kraje. Tyto potíže nemá pouze Vysočina, proto je naším cílem systémová podpora na úrovni státu,“ přiblížil aktuální situaci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Setkání Rady Kraje Vysočina se starosty obcí se koná tradičně dvakrát do roka. Zváni jsou všichni starostové obcí na Vysočině, ale také poslanci a senátoři za Kraj Vysočina. Jedná se o jedinečnou příležitost získat aktuální informace, společně diskutovat nad důležitými tématy a v neposlední řadě se neformálně setkat se zástupci samospráv.


Setkání se starosty Třešti

Setkání starostů v Třešti

Setkání starostů v Třešti

Setkání starostů v Třešti

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 724 650 269, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na tři sta starostů se sjelo do Třeště k jednání se členy Rady Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.1.2017 / 10.1.2017

Počet návštěv: 2801
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek