Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Nominujte počin roku 2016 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

Počin roku
Kraj Vysočina vyhlašuje 13. ročník ankety Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a 8. ročník ankety Skutek roku. Společným cílem anket je najít nejlepší počiny a projekty vedoucí k rozvoji regionu v oblasti kultury, památkové péče, životního prostředí, volného času dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěty a sociálně-zdravotní oblasti. Příjem nominací do obou anket odstartuje společně 1. ledna 2017 a potrvá do 31. ledna 2017.
 

 
 

Nominovat může kdokoliv, a to aktivitu, která se uskutečnila v předešlém roce. Nominace je možná pomocí elektronického formuláře umístěného na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/pocinroku. Do Zlaté jeřabiny je možné nominace kromě elektronického formuláře zaslat také poštou, a to prostřednictvím originálního hlasovacího lístku uveřejněného v prosincovém vydání Novin Kraj Vysočina. Obálku je nutné označit heslem „ZLATÁ JEŘABINA“.

 

Zlatá jeřabina - v anketě je možné nominovat do dvou kategorií: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. V první kategorii lze nominovat kulturní akci, jako je například koncert, festival, divadelní a hudební přehlídka, ediční počin, muzejní expozice a podobně, a ve druhé kategorii příkladnou obnovu historických objektů (rekonstrukce, restaurování, revitalizace, oprava či údržba). Nově je možné nominovat také příkladné novostavby, dostavby či jiné úpravy v historickém prostředí nebo též činnost fyzických či právnických osob orientovanou na záchranu, prezentaci a propagaci kulturního dědictví. Podmínkou je, aby akce proběhly v roce 2016, na území Kraje Vysočina.

 

Skutek roku - skutky fyzických osob je možné nominovat v oblastech sociálně-zdravotní, životní prostředí, volný čas dětí a mládeže, poradenství, vzdělávání a osvěta. Kategorie pro nominace právnických osob jsou sociální oblast, ekonomická oblast, oblast sídel, staveb a bydlení, oblast životního prostředí, oblast vzdělávání a oblast volného času. Navrhovatel není omezený počtem návrhů. Nelze ocenit skutek nebo projekt oceněný v této soutěži v předchozích letech. Tyto budou z nominací vyřazeny.

 

Následné hlasování veřejnosti se uskuteční letos v březnu.

 

  • Více informací: 
    Zlatá jeřabina - Tereza Prokešová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, tel.: 564 602 295, e-mail: prokesova.t@kr‑vysocina.cz,
    Skutek roku - Jan Říčan, odbor regionálního rozvoje, tel.: 564 602 531, e-mail: rican.j@kr‑vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nominujte počin roku 2016 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.1.2017 / 9.1.2017

Počet návštěv: 4828
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek