Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Osm novinářů z Vysočiny získalo cenu za reportáže o památkách

Společné foto
Osmnáct novinářů z Vysočiny přihlásilo celkem 28 článků, příspěvků nebo reportáží do osmého ročníku autorské soutěže Péče o naše památky, který každoročně vyhlašuje Syndikát novinářů Vysočina. Odborná porota soutěžní texty přečetla a finančně ocenila osm žurnalistů působících v Kraji Vysočina.
 

 
 

V prostorách jihlavského hotelu Gustav Mahler si u příležitosti novoročního obědu s hejtmanem Jiřím Běhounkem ocenění převzali zástupci Českého rozhlasu, regionálních Deníků a dalších regionálních periodik nebo online zpravodajských portálů.

 

„Soutěž Péče o naše památky vyhlásila nadané žurnalisty v roce 2009. Cílem od samého začátku bylo a nadále také zůstává ocenit autory, kteří své čtenáře, diváky nebo posluchače informují o příkladném vztahu jednotlivců nebo subjektů k péči o památky,“ uvedl při slavnostním vyhlášením vítězů místopředseda Syndikátu novinářů Vysočina Jan Kliment, který dodal, že média mají významnou šanci pomáhat, aby důležité kulturní, sakrální nebo technické památky nebo i cenné předměty nepodléhaly zapomnění, nebo dokonce zkáze.

 

Diplomy a ceny novinářům předávali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, předseda Syndikátu novinářů Vysočina Jaroslav Paclík a tisková mluvčí Národního památkového ústavu v Telči Ilona Ampapová.

 

Ocenění:

 • Daniel Zach - Český rozhlas Region
 • Tamara Pecková - Český rozhlas Region
 • Kristina Lamperová - Český rozhlas
 • Jana Kodysová - Jihlavský deník
 • Filip Brož - Havlíčkobrodský deník
 • Helena Zelená Křížová - Žďárský deník
 • Jiří Bárta - týdeník 5plus2
 • Aneta Hrdličková - Jihlava.City.cz

 

Společné foto

Společné foto
Výstava fotografií z vysočinských médií Region Press Foto 2016

Snímky profesionálních fotografů spolu s amatérskými záběry zdobí krajské sídlo v Jihlavě. Výstava Region Press Foto je k vidění už po čtvrté, tradičně ji v budově B sídla Kraje Vysočina pořádá právě Územní sdružení Syndikátu novinářů Vysočina v čele s šéfredaktorem Jihlavských listů Petrem Klukanem. Cílem výstavy je seznámit co nejširší veřejnost s pestrostí médií v Kraji Vysočina. Expozice obsahuje fotografie dokumentární, reportážní, nebo výtvarné. Záběry profesionálů i amatérské snímky dokumentující každodenní život ve společnosti, krajinu nebo obec je možné si prohlédnout do konce ledna a vstup je zdarma.

 

Instalace výstavy

Instalace výstavy

 


Instalace výstavy

Instalace výstavyVýstava ke zhlédnutí

Výstava ke zhlédnutíVýstava ke zhlédnutí

Výstava ke zhlédnutí


 • Více informací Jaroslav Paclík, předseda územního sdružení Syndikátu novinářů na Vysočině, tel.: 606 644 809, e-mail: syndikat.vysocina@volny.cz
 • Foto instalace výstavy: Petr Klukan
 • Foto výstava ke zhlédnutí: Jaroslav Loskot
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Osm novinářů z Vysočiny získalo cenu za reportáže o památkách
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 4.1.2017 / 4.1.2017

Počet návštěv: 5303
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek