Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Studenti SUPŠ Jihlava – Helenín tvoří v mezinárodním projektu THEA WELTNER

Helenín_projekt
V třetím říjnovém týdnu pokračovalo pracovní setkání uměleckých škol zapojených do mezinárodního projektu THEA WELTNER SUPŠ Jihlava – Helenín a školy v německém Ulmu. Tentokrát se výměna zkušeností uskutečnila u našich západních sousedů. „Práce na projektu Thea Weltner odstartovala v červnu letošního roku, inspirací je osobnost návrhářky malířky a scénografky They Weltner, která se narodila v Jihlavě v roce 1917, poté žila a tvořila střídavě v Německu, Austrálii a Švýcarsku. Některé její instalace je možné vidět v Domě Gustava Mahlera v Jihlavě,“ prozradila zástupkyně ředitele pro praktické vyučování Miloslava Svobodová ze SUPŠ Jihlava – Helenín.
 

 
 

Studenti ve skupinách připravili prostorové instalace inspirované tvorbou této umělkyně, dále zpracovali texty a grafické podklady pro katalog projektu, který má za úkol představit Theu Weltner očima studentů.


Projekt školy připravovaly od loňského podzimu, první pracovní setkání se uskutečnilo na půdě SUPŠ Jihlava-Helenín v červnu letošního roku. Na projektu se podíleli studenti oborů Design oděvu, Design interiéru a bytových doplňků a Reklamní tvorba. V Německu se tedy potkaly skupiny studentů, kteří se už znali. „Vzniklo velice zajímavé tvůrčí prostředí plné improvizace, nápadů, vzájemné komunikace a nadšení z výsledné práce. Studenti si ověřili především to, že na tvorbě mnohdy bývá zajímavá samotná cesta a díky setkání s lidmi z jiných oborů se mohou posunout ve své práci trochu jiným směrem, vyzkouší si další způsob práce a obohatí se novými zážitky,“ doplila Miloslava Svobodová.


Vzájemná spolupráce pokračuje třítýdenními výměnnými pobyty studentů v rámci programu Tandem.

 

Foto

Foto

Foto
Společné foto


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Studenti SUPŠ Jihlava – Helenín tvoří v mezinárodním projektu THEA WELTNER
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.10.2016 / 25.10.2016

Počet návštěv: 4367
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek