Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

S Vysočinou do Evropy poosmé

Soutěž S Vysočinou do Evropy po průběžné části
Kraj Vysočina vyhlašuje 8. ročník úspěšné vědomostní soutěže určené žákům středních škol s názvem S Vysočinou do Evropy. „Do soutěže se můžou hlásit žákyně a žáci, kteří se vzdělávají v denním studiu v oborech středních škol se sídlem na území Kraje Vysočina. Výjimku tvoří pouze žákyně a žáci nižších ročníků víceletých gymnázií. Trojice vítězů si užije dvoutýdenní kurz anglického jazyka ve Velké Británii,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Soutěž je rozdělena na průběžnou část a finále. V průběžné části mají soutěžící za úkol v co možná nejkratším čase správně odpovědět na otázky týkající se geografie, historie, umění nebo významných osobností a událostí, které jsou spjaté s naším regionem, a to prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz. Při jejich zodpovídání uplatní dovednost práce s internetem a znalost anglického jazyka.

 

Předpokladem účasti v soutěži je registrace konkrétní střední školy prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz, a to od 19. září 2016. Přihlašovací údaje a podrobné informace o soutěži obdrží konkrétní soutěžící od pověřeného pedagoga ze své přihlášené střední školy. První kolo průběžné části startuje 17. října 2016 v 14.00 hodin. Soutěžící budou odpovídat na otázky prostřednictvím aplikace na webových stránkách soutěže. „Věřím, že i v tomto ročníku budou střední školy aktivní a umožní co největšímu počtu svých žáků zapojit se do této soutěže,“ uvedla krajská radní Jana Fialová.

 

Průběžná část soutěže se odehraje v období od října 2016 do ledna 2017 a zahrnuje pět kol, z nichž každé je tvořeno sedmi otázkami - dvě jsou zadány v anglickém jazyce a jedna může být bonusová. Třicet nejúspěšnějších soutěžících postoupí do finále, které se uskuteční 22. března 2017 a bude se dělit na dvě kola. V prvním finálovém kole budou finalisté odpovídat na dvacet testových otázek týkajících se Kraje Vysočina a v druhém finálovém kole vystoupí deset nejlepších finalistů se svými originálně zpracovanými prezentacemi na téma „Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina.“ Nejen testové otázky, ale také prezentace finalistů včetně jejich vystoupení budou v anglickém jazyce.

 

Kraj Vysočina odmění trojlístek vítězů čtrnáctidenním kurzem anglického jazyka ve Velké Británii, na který vítězové odcestují během letních prázdnin 2017. Ostatní finalisté se můžou těšit na věcné dary.


  • Vice  informací Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • S Vysočinou do Evropy poosmé
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2016 / 26.8.2016

Počet návštěv: 4029
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek