Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Téměř dvě stovky cyklistů ujely Křížem krážem Vysočinou na kole skoro 430 kilometrů

Cyklisti v HB
Poslední osmá etapa uzavírá dnes odpoledne v pivovaru v Dalešicích akci Křížem krážem Vysočinou na kole. Do desátého ročníku, který stejně jako v minulých letech organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism se zapojilo 189 cyklistů, kteří absolvovali jednu nebo i více z osmi cyklistických etap. „Každý z účastníků, který zajel alespoň tři etapy, získá odměnu v podobě krajského cyklistického dresu,“ připomíná jednu z motivací radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Cílem této pravidelné akce je snaha motivovat turisty k trávení dovolené na Vysočině a prohloubit jejich zájem o její poznávání, a to se podařilo i v letošním jubilejním desátém ročníku.


Ani nepříznivé počasí v podobě deště, větru a nízkých teplot cyklisty neodradilo, a tak nebylo nutné přistupovat ke změně plánovaných tras, které zapojení nadšenci absolvovali podle původního plánu. Dokonce ve čtvrtek 14. července, kdy na Vysočině doslova lilo, vyrazilo na cestu 15 cyklistů, které za odměnu čekala prohlídka ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

 

První etapa z jihlavského náměstí odstartovala přesně před týdnem. Zapojila se do ní třicítka různě zkušených a vytrvalých cyklistů. Následující etapy patřily nejen sportovním výkonům, ale také kultuře nebo gastronomickým zážitkům. „Zastavili jsme na rozhledně Mařence u Štěměch, podívali jsme se do zahrad státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou, navštívili strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce a jedna z dalších zastávek patřila i hradu Pernštejn,“ za organizátory uvedla Klára Čechová z Vysočina Tourism.

 

V dalších dnech si cyklisté prohlédli rodný dům Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové, vystoupali na vyhlídkovou věž kostela Nanebevzetí Panny Marie v Polné a nechyběla ani prohlídka rodného domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích. Slavnostní zakončení akce se dnes odpoledne odehraje v Dalešickém pivovaru.


Křížem krážem Vysočina na kole podpořila SKUPINA ČEZ a partnerem je tradičně také Český rozhlas Region. Více informací na www.vysocinounakole.cz.


KřížemKřížem

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.7.2016 / 15.7.2016

Počet návštěv: 5130
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek