Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Ženou regionu je zakladatelka sdružení Sdílení Marie Gregorová

Gregorová
V minulém roce získala druhé místo, výsledky letošní ankety ji vynesly na zlatou příčku. Řeč je o zakladatelce obecně prospěšné společnosti Sdílení Marii Gregorové, její organizace poskytuje sociální a zdravotní služby rodinám pečujícím o své blízké seniory nebo vážně nemocné v domácím prostředí. „Žen, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale také se aktivně podílejí na veřejném životě, tvoří hodnoty nebo pomáhají potřebným, si musíme v Kraji Vysočina vážit. A ocenění je jednou z forem poděkování, které by držitelky mělo podpořit a motivovat v jejich další cestě,“ uvedl na slavnostním předání ocenění hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Druhý největší podíl anketních hlasů získala v případě Kraje Vysočina ředitelka Zoologické zahrady Jihlava Eliška Kubíková a třetí místo patří radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Janě Fialové.  Ocenění za čtvrté místo si ze slavnostního večera na zámku ve Světlé nad Sázavou odvezla předsedkyně klubu Českých turistů Tesla Jihlava Miluše Bradová a páté místo přiřkly anketní hlasy koordinátorce keramické dílny Umění s handicapem Janě Krejčové.

  

Celonárodní soutěž ŽENA REGIONU je určena všem ženám, které přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a přitom ještě zvládají péči o rodinu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. „Cílem soutěže je ocenit úsilí těchto výjimečných žen, ať už v oblasti podnikání, politiky, vzdělávání, zdravotnictví, charitativní činnosti nebo umění a sportu, a zviditelnit jejich práci a výsledky,“ připomněl hejtman Jiří Běhounek, který vítězkám osobně gratuloval.

Vyhlášení ankety Žena regionu se konalo společně se slavnostním vyhlášením vítězů 7. ročníku ankety Skutek roku a 12. ročníku ankety Zlatá jeřabina. Večer oživilo hudební vystoupení a také představení kaskadérské, divadelní a šermířské společnosti Štvanci.


Vítězky ankety Žena regionu

1. Marie Gregorová

Zakladatelka obecně prospěšné společnosti Sdílení, která poskytuje sociální a zdravotní služby rodinám pečujícím o své blízké (seniory a vážně nemocné) v domácím prostředí. Organizaci ve svých 54 letech doslova vydupala ze země. Hlavní motivací pro ni byla inspirace ze zahraničí a hlavně vlastní několikaletá zkušenost s péčí o maminku, kdy na vlastní kůži do detailu poznala, s jakými problémy se pečující osoby denně potýkají. Podařilo se jí vybudovat uznávanou organizaci, která se během několika let stala důležitou součástí sítě sociálních služeb v Telči a okolí a která každý rok pomáhá desítkám rodin, aby mohly o své blízké pečovat doma.

 Gregorová2. Eliška Kubíková

Eliška Kubíková pracuje už 27. rokem v Zoologické zahradě Jihlava. Od roku 2005 stojí v čele této organizace. Do funkce nastoupila v době, kdy se otevřely možnosti využití zdrojů financování z fondů EU. Neváhala a připravila koncept proměny zoologické zahrady a ve spolupráci se zřizovatelem rozjela realizaci rozsáhlého investičního projektu. Za dobu jejího působení nastal významný posun také v oblasti vzdělávání. Zasadila se nejen o vznik Centra environmentální výchovy, ale nevšední formu vzdělávání a předávání informací aplikuje v celém areálu zoo. Nezapomíná ani na nejmenší a seniory, pro které vzniklo několik herních a odpočinkových koutků.

Kubíková
3. Jana Fialová

Jana Fialová je radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Ve své profesní kariéře působila jako výrobní manažerka a později jako učitelka. Učila na SPUŠ Helenín, kde motivovala mnoho studentek ke studiu na vysoké škole. Ve své současné funkci se věnuje hlavně podpoře vzdělávání. Regionálnímu školství na Vysočině v posledních letech vtiskla novou podobu, když se svým týmem realizovala projekty na podporu technického vzdělávání a řemesel. Současně podporuje výuku cizích jazyků a studium žáků v zahraničí a bystrým okem dohlíží, aby byly důsledně čerpány evropské fondy, a to především na dovybavení a modernizaci škol.

Fialová4.     Miluše Bradová

Miluše Bradová je akční žena s neutuchající touhou podporovat svůj kraj Vysočina. Dlouholetá předsedkyně odboru Klubu českých turistů Tesla se velmi aktivně podílí na popularizaci krás české krajiny, především Vysočiny a to coby organizátorka, ale i aktivní značkařka pěších značených turistických tras. V průběhu posledních 35 let zorganizovala množství turistických akcí, jež se těší velké oblibě a zlákaly pozornost mnoha turistů z celé republiky. Mezi nejznámější jistě patří turistický pochod Teslácký šotek a kulturně sportovní akce Kolem noční Jihlavy po historických pamětihodnostech.

Bradová5.     Jana Krejčová

Jana Krejčová velká bojovnice s neutuchající touhou pomáhat druhým. S manželem a dvěma dětmi bydlí v Lukách nad Jihlavou. Po zdravotních problémech syna i manžela si v roce 2009 přišla se špatnou diagnózou od lékaře také Jana. Následovala operace, chemoterapie a ozařování. I přesto ji zůstal úsměv a pozitivní přístup k životu, který na ní všichni obdivují. Nemoc zdárně porazila a rozhodla se zaměřit na pomoc tam, kde je to doopravdy potřeba. Začala se zajímat o mimoškolní aktivity pro děti a zanedlouho vznikl taneční kroužek, který vede. V kavárně a dílně „Umění s handicapem“ pracuje coby koordinátorka keramické dílny, kde pracují nevidomí a slabozrací. 

Krejčová

  • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    tel.: 724 650 161, e-mail: brothankova.m°kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Ženou regionu je zakladatelka sdružení Sdílení Marie Gregorová
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2016 / 6.6.2016

Počet návštěv: 3537
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek