Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Den s Krajem Vysočina přitáhl na jihlavský zimní stadion 1500 návštěvníků

Den s KV
Řemeslo má zlaté dno. Pod tímto mottem se první červnový pátek uskutečnil Den s Krajem Vysočina. Celodenní program včetně přehlídky pestrých řemesel hostily prostory Horáckého zimního stadionu Jihlava a přilehlý park Smetanovy sady v krajském městě. Ukázku řemesel zajišťovali žáci středních odborných škol zřizovaných Krajem Vysočina, aby podpořili technické vzdělávání v Kraji Vysočina. „Letos je Rok řemesel, a protože si stojíme za tím, že podpora technického v Kraji Vysočina je smysluplná, takže je logické, že jsme se letos rozhodli dát prostor výučním oborům krajských středních škol a jejich šikovným žákům,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Žáci vybraných oborů prezentovali své dovednosti a návštěvníkům po celý dne přibližovali, jak těžké nebo naopak lehké je naučit se zvolenému řemeslu. „Pokud má člověk zájem a chce se mu pracovat se dřevem, stejně jako mně, tak je otázka dvou týdnů, kdy se naučíte základní postupy a po půl roce už jste schopen vyrábět náročné věci,“ prozradil Jakub Franclík, žák 2. ročníku oboru Tesař Střední školy stavební Třebíč, kterého práce se dřevem od malička baví. „Je potřeba být zručná, zaměřit se na manipulaci rukou a zvládnout koordinovat každou ruku zvlášť, například když pracujete s hřebenem a fénem nebo žehličkou,“ doplnila Jakuba Věra Chalupová ze 2. ročníku oboru Kadeřnice SPŠ a SOU Pelhřimov, kterou do učení přilákala vlastní záliba pečovat o své vlasy.


Přehlídka přitáhla stovky zájemců, kteří se nechali učesat, ochutnali míchané nápoje, ovocné špízy v čokoládě, vyfotili se nebo stavěli domečky ze stavebnice Teifoc. Největší atrakcí byly tři vstupy kuchařské show Ondřeje Slaniny, který má k Vysočině vřelý vztah, protože jeho babička žije ve Štokách na Havlíčkobrodsku a zároveň je vyhlášeným mistrem kuchařem a vaří v pořadu České televize Kluci v akci.

 

Tradičního Dne s Krajem Vysočina se letos zúčastnilo přibližně 1500 návštěvníků. Partnerem akce je společnost NET4GAS, s. r. o.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Den s Krajem Vysočina přitáhl na jihlavský zimní stadion 1500 návštěvníků
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.6.2016 / 6.6.2016

Počet návštěv: 4108
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek