Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj chystá Technické fórum 2016. Představí úspěšné projekty

Technické fórum
Nadchnout žáky základních škol pro studium technických nebo řemeslných oborů je stále složitější. Kraj Vysočina už několik let pracuje s budoucími středoškoláky už od základních škol. Výsledky dlouhodobé, aktivní a cílené publicity teď dělají vedení Kraje Vysočina radost. Na technických i řemeslných oborech studuje cca 55 - 60% středoškoláků. Zájem o tento druh perspektivního studia je dán atraktivitou studia samotného, ale také hodnotou volitelných aktivit. Výsledky vlastních projektů bude odborné veřejnosti prezentovat tým Kraje Vysočina na v pořadí druhé tematické konferenci Technické fórum 2016 ve Valči na Třebíčsku už tuto středu 8. června 2016.
 

 
 

Pozvání na Technické fórum pořádané Krajem Vysočina, stejně jako v loňském roce, přijali zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory, personálních agentur, středních škol, podniků i profesních uskupení. „Celá řada akreditovaných účastníků už předem avizovala, že přijíždí především načerpat inspiraci pro náborové aktivity. Now-how projektu Kraje Vysočina Stavíme z Merkuru nebo Postav si své auto se úspěšně šíří republikou a pokud i v jiných krajích, stejně jako na Vysočině, pomůže nadchnout náctileté pro technické obory, pak budeme jen rádi,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

V rámci Technického fóra 2016 bude ve speciálním bloku popsána kompletní množina podpůrných projektů ve školství realizovaná Krajem Vysočina. Pořadatelé nabídnou také pohled druhé strany, tedy ředitelů středních škol, kteří vyhodnotí efekt těchto projektů.

Konference je určena také personalistům a HR managerům firem, kteří ji chápou jako příležitost komunikovat i se školami, které nepůsobí v jejich spádové oblasti. Navíc se dozvídají informace o nových projektech, které mohou být v rámci jejich náborových aktivit sponzorovány nebo v nichž mohou do budoucna jako partneři figurovat.

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz

Technické fórum

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj chystá Technické fórum 2016. Představí úspěšné projekty
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2016 / 6.6.2016

Počet návštěv: 3013
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek