Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Čtvrtý ročník Handy cyklo maratonu s účastí týmu z Vysočiny

Cyklo handy maraton
Na startu letošního ročníku Handy cyklo maratonu se objeví také členové Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí z.s., který je s podporou Kraje Vysočina oficiálním týmem Vysočiny. Dva cyklisté na kolech upravených pro handicapované, tzv. handbike, podpořeni pestrou směsicí méně nebo více aktivních amatérských cyklistů, se štafetovým způsobem postaví 2. srpna v Praze na Pražském hradě výzvě 2 222 kilometrů non-stop závodu. Trasu vedoucí postupně všemi kraji prakticky kolem celé České republiky musí týmy urazit v limitu 111 hodin tak, aby projely všemi více než třiceti kontrolními body.
 

 
 

Průjezdní body na Vysočině budou mimo jiné kontrolovat také klienti krajských sociálních zařízení a domovů, které Kraj Vysočina zřizuje. „V Telči, jako jednom z atraktivních průjezdních bodů, budou občerstvení týmům zajišťovat klienti Domova Bez zámku z Náměště nad Oslavou s jejich kavárnou Pohodička. Stylové dárky pro účastníky v podobě polštářků s motivem cyklistiky už vyrábí klienti dílny Domova Háj z Ledče nad Sázavou a možnost zahrát si v rámci doprovodného programu právě probíhajícího festivalu Prázdniny v Telči bude mít kapela Šafářanka z Domova Kamélie v Křižanově,“ pochvaluje si zapojení klientů krajských zařízení radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.


Každý tým navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu nebo nemoci, který se s handicapem teprve učí žít. Více na webu www.cestazasnem.cz,  kde se můžete stát fanouškem vysočinského týmu a průběh závodu díky GPS lokátorům jednotlivých družstev sledovat prakticky on-line.


Kraj Vysočina podpořil organizátora Handy cyklo maratonu 2016 - sdružení Cesta za snem z. s. Heřman Volf, jako hlavní tvář sdružení, přichází s projekty, které nemají v českém měřítku obdoby. Pod mottem Jedeme v tom všichni je cílem muže, který je sám po úrazu na vozíku, dokázat, že větší nebo i menší zdravotní handicap, mentální postižení či věk nemusí být překážkou zapojit se společně do sportovních aktivit, jako je kvadriatlon (kombinace čtyř sportovních disciplín plavání, kánoe, střelby a cyklistiky), létání ve větrném tunelu nebo právě handy cyklo maraton. Darovat zážitek, nová přátelství, zkušenosti, motivaci, energii a možnosti, to je hlavním smyslem těchto projektů.


Vysočinskému týmu držíme palce a přeje mnoho nadšených příznivců!


  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 354, e-mail: stejskal.p@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Čtvrtý ročník Handy cyklo maratonu s účastí týmu z Vysočiny
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 6.6.2016 / 6.6.2016

Počet návštěv: 2759
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek