Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Podpora pro projekty v oblasti rodinné politiky

Rodina
Až 650 tisíc korun plánuje v letošním roce rozdělit Kraj Vysočina realizátorům projektů v oblasti rodinné politiky v regionu. „Aktivity mateřských center a dalších organizací zabývajících se vzdělávacími, informačními, poradenskými nebo volnočasovými aktivitami pro rodiny, které jsou v souladu s Koncepcí rodinné politiky Kraje Vysočina na období 2012-2016, jsou vítané. Jejich rozvoj podporujeme, a proto si pro ně každoročně vyčleňujeme finanční prostředky,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Konkrétní organizace nabízející služby v Kraji Vysočina si mohou od 6. července do 5. srpna zažádat o minimálně 5 tisíc a maximálně o 25 tisíc korun. Krajské prostředky mohou i v letošním roce využít na provozní a mzdové náklady související s realizací přihlášených projektů. Žadateli o dotaci mohou být spolky, zapsané ústavy, obecně prospěšné společnosti, ale také církevní právnické osoby nebo příspěvkové organizace zřizované obcemi. „Komise, která bude přihlášené projekty hodnotit se mimo jiné zaměří na definované oblasti. Organizace získají body například za aktivity směřující na bezpečnost rodiny, k prevenci sociálního vyloučení nebo k podpoře mezigeneračního soužití,“ vysvětlil krajský radní Petr Krčál s tím, že dalšími kritérii pro hodnocení je počet zasažených cílových skupin, rozsah a inovativnost projektu nebo míra propojení realizace projektu s místní komunitou.


V loňském roce se do této  výzvy přihlásilo celkem 33 subjektů, mezi které bylo rozděleno 632 tisíc korun. Podpořena byla převážně mateřská centra, mezi úspěšné žadatele ale patřila i Základní umělecká škola Třešť se svým projektem hudebního vzdělávání seniorů nebo Centrum pro rodinu Vysočina, které se ve svém projektu zaměřilo na zkvalitňování rodičovských kompetencí a řešení obtížných situací při výchově dětí.


Zkrátka letos nepřijdou ani obce, pro které Kraj Vysočina v oblasti rodinné a seniorské politiky připravuje opět grantový program Fondu Vysočiny s názvem Podporujeme prorodinnou a seniorskou politiku obcí 2016. Jejich úspěšné projekty pro rok 2017 podpoří kraj částkou 1 300 tisíc korun.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Podpora pro projekty v oblasti rodinné politiky
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.6.2016 / 2.6.2016

Počet návštěv: 1942
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek