Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Žáci automobilní školy v Jihlavě budou asistovat při vážení kamionů

Kraj Vysočina plánuje umístit na silnicích pevné váhy pro vážení kamionů
Součástí aktivit krajského projektu Bezpečná Vysočina je vážení přetíženosti kamionů, které každodenně projíždí Vysočinou. První z asistovaných kontrol se uskuteční zítra v areálu Celního úřadu Střítež u Jihlavy, kde budou při vážení Policii ČR přihlížet studenti Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. „Při reálné kontrole a vážení přetíženosti kamionů budou policisté využívat nový speciálně vybavený vůz, který v květnu získali darem od Kraje Vysočina,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.
 

 
 

Cílem akce je seznámit studenty technických středních škol s prací policie a představit jim nejmodernější techniku, se kterou má policie na Vysočině možnost pracovat. Vzhledem k vysokému zájmu o prezentaci aktivit se akce v podobném duchu uskuteční v červnu ještě čtyřikrát - v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou a také na Třebíčsku.

 

Kraj Vysočina v letošním roce pokračuje v přípravě na koupi dalších dynamických vah, které přispívají k ochraně silnic v Kraji Vysočina. První slouží na silnici II/602 u Velkého Meziříčí.  „Kontroly nákladních vozidel jsou zatím jediným účinným nástrojem, který přetížená auta odhalí, a přispěje tak k ochraně regionálních silnic,“ uzavírá náměstek hejtmana Libor Joukl.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Žáci automobilní školy v Jihlavě budou asistovat při vážení kamionů
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.6.2016 / 1.6.2016

Počet návštěv: 1640
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek