Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

V Muzeu Vysočiny Pelhřimov pracuje dobrovolnice z Francie

francouzská dobrovolnice
Tým pracovníků pelhřimovského muzea má od května novou posilu. Mladá dobrovolnice Marianne Humbert z Francie stráví díky programu Erasmus+ v krajské příspěvkové organizaci půl roku. „Muzeum, kterému se podařilo zařadit mezi hostitelské organizace evropského programu, má za úkol poskytnout Francouzce zázemí pro její osobní a profesní růst, umožnit jí osvojit si znalosti a dovednosti, a zvýšit tak její předpoklady pro další pracovní uplatnění. Zároveň se dobrovolnice aktivně zapojí do činnosti muzea, přispěje ke kulturnímu a jazykovému zpestření pracovního prostředí a svojí přítomností rozšíří spektrum nabízených služeb pro veřejnost,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Erasmus +Erasmus+ je program Evropské unie na období 2014-2020, který podporuje mezinárodní spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Součástí tohoto programu je Evropskou unií plně financovaný projekt Evropská dobrovolná služba (European Voluntary Service). Po dobu šesti měsíců se Muzeum Vysočiny Pelhřimov stává pro Marianne hostitelskou organizací, přičemž v roli koordinátora je do projektu zapojena pelhřimovská organizace Hodina H. Tuto 21letou absolventku grafického designu, která pochází z malého městečka poblíž Paříže, oslovil projekt pelhřimovského muzea.  A ačkoliv toho o České republice moc nevěděla, rozhodla se prostřednictvím programu vycestovat z rodné země. Hned první týden svého zdejšího pobytu zúročila své schopnosti při tvorbě komiksu k dětskému programu k výstavě Umění KÝČE a aktivně se zapojila do muzejní noci. „Ceníme si jejích zkušeností z oblasti grafiky a animovaných videí. Během prvních činností Marianne prokázala trpělivost a bohatou fantazii pro vizuální tvorbu. V budoucích měsících se zapojí do tvorby animovaných videí, příprav workshopů, sama připraví prezentaci o historii Francie pro veřejnost i školy a pomůže upravit francouzské texty pro expozice a výstavy,“ přiblížila mentorka mladé Francouzky Hana Vondrů z pelhřimovského muzea.

 

Muzeum si od dobrovolnice slibuje, že si zdokonalí znalost cizích jazyků, zvýší si povědomí o francouzské kultuře a prohloubí si vnímání evropského občanství a evropské identity. Přítomnost dobrovolnice může také přispět k motivaci zaměstnanců k mezikulturní komunikaci a zároveň podpoří profil Muzea Vysočiny Pelhřimov jako moderní kulturní instituce 21. století v evropském kontextu. Muzeum také získá zkušenosti s evropským programem Erasmus+ a v budoucnu se bude moci zapojit do dalších aktivit v rámci mezinárodní spolupráce.


Marianne se odmítla vyfotit, na oplátku se ale sama nakreslila a i český text zvládla sama.

Obrázek Marianne


  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu,
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 249, e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
  • tisková zpráva připravena z podkladů Muzea Vysočiny Pelhřimov 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Muzeu Vysočiny Pelhřimov pracuje dobrovolnice z Francie
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.6.2016 / 1.6.2016

Počet návštěv: 2005
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek