Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Odborníci diskutovali nad směřováním hospicové péče na Vysočině

Diskuze nad hospicovou péčí
V Kraji Vysočina se připravuje stěžejní dokument - koncepce hospicové a paliativní péče. Při té příležitosti se poslední květnový den na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě sešli poskytovatelé domácích hospicových služeb v regionu. „Zatímco dnes hospicová péče funguje na základě poskytování terénních služeb, v budoucnu tomu může být jinak. Úvahy se týkají především zavedení kamenného hospice,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Je to právě hejtmanství, které v současnosti pokrývá největší část nákladů na tuto péči. „Roční náklady ve výši deset milionů korun zohledňují potřebnost a dostupnost služby. Jsme schopni pokrýt celý region,“ doplňuje radní Petr Krčál. Setkání se tak zúčastnili poskytovatelé napříč celou Vysočinou.

 

V Kraji Vysočina poskytují službu o umírající hlavně mobilní hospice, speciální lůžka paliativní péče má například nemocnice v Jihlavě. Podle Petra Krčála by v Kraji Vysočina mohla do budoucna vzniknout síť paliativní péče, do které by se vedle aktuálně žádané mobilní hospicové péče mohly přidat také léčebny dlouhodobě nemocných. Vznikla by tím nová lůžka, která jsou v této oblasti tolik potřebná. Rozšíření by si navíc vyžádalo dodatečné proškolení lékařů, a proto bude nadále tak důležitá role kraje, který by měl propojení koordinovat. „V budoucích úvahách je třeba brát v potaz skutečnost, že většina lidí se chce rozloučit s životem doma a v okruhu svých nejbližších. Jde o citlivou oblast, která si žádá citlivá rozhodnutí,“ uzavírá Petr Krčál.

 

  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Odborníci diskutovali nad směřováním hospicové péče na Vysočině
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.6.2016 / 1.6.2016

Počet návštěv: 1471
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek