Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Další peníze na kotle? Vysočina má zájem

Kotlíkové dotace
Tento týden se v médiích objevila informace o záměru ministerstva životního prostředí poslat do krajů další peníze na kotlíkové dotace nikoli koncem příštího roku, ale už v jako začátku. „Oficiálně, tedy písemně tuto informaci od ministerstva životního prostředí ještě nemáme, ale už v polovině února jsme tento úřad požádali o navýšení dalších finančních prostředků. Vedl nás k tomu fakt, že o peníze na výměnu kotlů je v našem regionu velký zájem, kraj tedy disponuje dostatečnou absorpční kapacitou a rovněž má k dispozici dostatečné administrativní kapacity na vyřizování žádostí,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. V Kraji Vysočina dosáhlo na první kotlíkové dotace 2050 žadatelů, kteří si rozdělí více než 230 miliónů korun.
 

 
 

I kvůli doručení podepsaných smluv vzrostl počet doručené pošty na krajský odbor regionálního rozvoje téměř dvojnásobně. Krajský radní pro oblast životního prostředí nyní denně podepisuje stovky vyhotovení, které definitivně resp. formálně stvrzují přidělení dotace. Podle odhadu administrátorů má formální náležitosti až po podpis smlouvy splněno zhruba 90% žadatelů. Vzhledem k tomu, že k jejich rukám začínají přicházet i vyúčtování, předpokládá se, že první platby na základě kompletních vyúčtování a při splnění všech smlouvou daných podmínek budou uskutečněny už v druhé půlce června. „Všichni žadatelé dostali nebo dostanou také pokyny k realizaci projektu. Shrnují důležité okolnosti a upozorňují na podmínky, které musí být splněny, jinak nemůže být platba uskutečněna. Mezi nimi figuruje i upozornění k pořízení kotle na ruční přikládání, ke kterému musí být připojena vždy akumulační nádoba. Až v tomto kompletu je náklad na pořízení uznatelný,“ upozorňuje Eva Láníková z odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

V případě vyhlášení další výzvy budou muset zájemci o dotaci podat novou žádost. Přepokládá se, že ministerstvo bude mít zájem podmínky pro získání peněz na kotlíky mírně upravit. O případných novinkách o dalším dotačním titulu bude Kraj Vysočina informovat nejen na svých www stránkách, ale také v tisku.

 

Logo Kotlíky

Kotlíky

  • Více informací Eva Láníková, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: lanikova.e@kr-vysocina.cz
  • Více informací pro tisk na tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Další peníze na kotle? Vysočina má zájem
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2016 / 27.5.2016

Počet návštěv: 7221
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek