Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Vítězové soutěže Stavíme se stavebnicí ROTO jeli na výlet do třebíčského Alternátoru

Alternátor
Tři třídy prvňáčků, které zvítězily v soutěži Stavíme se stavebnicí ROTO z Vysočiny, strávily dnešní dopoledne plné zábavy v třebíčském ekotechnickém centru Alternátor. Do třebíčské Boroviny přijela třída prvňáčků učitelky Dany Vencové ze ZŠ Herálec, následovaná dvěma třídami prvňáčků ze ZŠ Velké Meziříčí učitelek Jany Kubátové a Renaty Fikrové. „Všechny tři třídy zvládly vyhlášenou soutěž Kraje Vysočina na jedničku, porota je ohodnotila jako nejlepší z téměř čtyřicítky přihlášených, kteří ze stavebnice ROTO tvořili nářadí nebo pomůcky pro povolání, které by chtěli dělat, až vyrostou,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a připomněla, že jde o další z celé řady aktivit, které kraj pořádá v rámci vyhlášeného Roku řemesel.
 

 
 

Zábavné dopoledne absolvovalo celkem 63 prvňáčků, kteří se v Alternátoru doslova vyřádili. Žáčci se postupně podívali do zookoutku při třebíčském domu dětí a mládeže, kde na ně čekali hadi, rybičky, ještěrky, gekoni, ale také králíčci, papoušci nebo morčata. Následovala expozice Alternátoru s názvem Plnou parou vpřed!, která se zaměřuje na strojařskou práci, představuje originální sbírku stabilních motorů a přibližuje historii borovinské továrny, kde se vyráběly boty.

 

Třetí částí zábavou nabitého dopoledne byla Věda na kouli. Jde o temnou místnost, kde se promítají jevy počasí na kouli. Děti se dozvěděly, jak vzniká bouřka, jak je to s hurikány, na jaké části zeměkoule je noc nebo den a také si zblízka prohlédly slunce, měsíc a planety v naší sluneční soustavě. Navíc si zadováděly na lezecké stěně, svým šlapáním na rotopedu vytvářely energii a prohlédly si spotřebiče v kuchyni. Shodly se na tom, že nejlepší byla zvířátka a právě rotopedy. Nakonec na ně čekalo překvapení v podobě malého občerstvení, dárečky z Alternátoru a cesta domů.

 

„Je úžasné, že jsme v soutěži zvítězili a děti si mohly užít tak skvělé dopoledne. Stavebnice ROTO se opravdu povedla, pravidelně s ní pracujeme a je to další možnost, jak podnítit žáky k praktické výuce,“ pochvalovala si Jana Kubátové ze ZŠ Velké Meziříčí.

 

Soutěže pro žáky 1. – 3. tříd základních škol navazovala na úspěšnou konstrukcí soutěž Stavíme z Merkuru, která je určená dětem 4. - 8. tříd základních škol.“ Cílem soutěže bylo podpořit technickou tvořivost malých školáků a motivovat je k práci s konstrukční stavebnicí ROTO, kterou kraj více než pěti a půl tisícům prvňáčků v Kraji Vysočina už v září minulého roku daroval,“ vysvětlila na závěr radní Jana Fialová.

 

Co je ROTO?

Stavebnice ROTO vznikla z jedinečných nápadů metodického týmu, složeného ze čtyř „zapálených“ učitelek základní škol. Jedná se o kreativní sadu, která kromě konstrukčních dílků, matiček a šroubků, obsahuje i pracovní listy nebo fixy, se kterými se dá na jednotlivé dílky psát nebo malovat.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.5.2016 / 25.5.2016

Počet návštěv: 8450
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies