Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Výstava Památky mého kraje

Výstava
Jen do konce května je v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě možno shlédnout kompletní putovní výstavu Památky mého kraje. Všechny kraje přispěly materiály ze svých archivů a v rámci jedné prezentace přestavují největší architektonické skvosty a lákadla. Nechybí ani Kraj Vysočina. „Výstava byla původně připravena jako součást festivalu architektury a urbanismu Architecture Week, který proběhl loni v říjnu. Od letošního března je výstava putovní. Byla součástí zahájení mezinárodní konference Evropský Habitat v Praze a z jihomoravské metropole se přesunula do Jihlavy,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Veřejnost na Vysočině oceňuje zejména mimořádné světové kulturní dědictví, kterým se Vysočina chlubí v tak vysokém počtu, ale vedle světově proslulých staveb Vysočina nabízí návštěvníkům i další poklady. „Vydáme-li se po stopách historie našeho kraje od severu k jihu, nemůžeme opomenout hodnotná sakrální umělecká díla, která zde zanechaly mnišské řády, rázovitá zvlněná krajina Vysočiny byla i vhodnou kulisou pro toleranční modlitebny, které dodnes svým zasazením do krajiny poutají pozornost. Kopcovitá krajina regionu po staletí také vytvářela předpoklady k výstavbě velkolepých feudálních sídel a za návštěvu určitě stojí i historická města a romantické vesničky našeho regionu,"dodává Marie Kružíková.

 

Na stovkách černobílých historických i barevných soudobých fotek je zřejmé, jak památky stárly, zrály, krásněly a "mimořádněly". 


Výstava

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Výstava Památky mého kraje
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2016 / 24.5.2016

Počet návštěv: 4062
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek