Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina připravuje velké investiční projekty do vzdělávání

Projekty IROP
Kraj Vysočina se rozhodl zapojit do aktuálně připravované výzvy na podporu investičních projektů ve středních školách financovaných z IROP. Chce dosáhnout na alokované prostředky a využít je ve prospěch zřizovaných školských subjektů. „Rada Kraje Vysočina souhlasila se zpracování projektových žádostí do evropského programu IROP a jakmile bude projekt zpracovaný, přijde na řadu schvalování předfinancování projektů z Fondu strategických rezerv, které musí posvětit také krajské zastupitelstvo,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Pokud Kraj Vysočina s projektovými záměry za desítky miliónů korun uspěje, 90 % požadovaných uznatelných nákladů zafinancuje evropský dotační program, zbylé prostředky půjdou z krajského rozpočtu. Evropské peníze tak v ideálním případě z velké části zaplatí výstavbu nového objektu na místě budovy B Střední průmyslové školy Třebíč, která sídlí na ulici Manželů Curieových a je v havarijním nevyhovujícím stavu. Druhým záměrem je zafinancování přestavby dílny pro stavební obory Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíkově Brodě, kde už jednopodlažní halu se zázemím pro žáky i mistry odborného výcviku staví a hotová má být do začátku září letošního roku. Případné získání podpory z IROP by snížilo krajské náklady na akci.

 

Dotace z IROP můžou pomoci i rekonstrukci a stavebním úpravám v areálu Školního statku Humpolec, který společně s Českou zemědělskou akademií v Humpolci připravil komplexní stavební studii. Jedná se například o výstavbu objektů pro chov prasat, stavbu haly pro zemědělské stroje nebo o modernizaci stávající učební haly.

 

V neposlední řadě evropské prostředky pomohou s pořízením tří center obnovitelných zdrojů energie na Střední škole stavební Jihlava, Střední škole stavební Třebíč a Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole Žďár nad Sázavou, které jsou krajskými centry technického vzdělávání. „Jedná se o nákup vybavení pro studium technologiích využívající různé zdroje energie – fotovoltaické panely, sluneční kolektory, tepelná čerpadla a kogenerační jednotky. Ovládací a monitorovací prvky budou vyvedeny na řídící pult a převedeny do software v počítačích. Bude tak možné nejen simulovat chování prvků, ale také modelovat reálné situace,“ vysvětlit náměstek Libor Joukl.

 

V letošním roce kraj mimo připravovaných projektových záměrů do IROP plánuje provést i další nutné rekonstrukce na budovách zřizovaných středních škol z vlastního rozpočtu:

Střecha historické budovy Gymnázia Třebíč projde kompletní opravou, poptávány jsou výměny krovu a střešní krytiny a v půdním prostoru se dobudují dvě strojovny VZT, kde budou umístěné jednotky vzduchotechniky se zpětným získáváním tepla. To vše v termínu od července do konce října letošního roku za 10,5 milionu korun bez DPH.

 

O bezmála sedm miliónů korun více bude stát kompletní rekonstrukce elektroinstalace v Gymnáziu Žďár nad Sázavou. Budova získá nové silnoproudé i slaboproudé části zahrnující nové rozvody elektroinstalaci s vypínači a zásuvkami, nová osvětlovací tělesa včetně nouzového osvětlení, ale také elektrickou zabezpečovací signalizaci a jednotný čas včetně zvonění. Kompletní práce si vyžádají tři etapy, první z nich se uskuteční v termínu od letošního června do srpna a další dvě v následujících dvou letech opět o letních prázdninách, kdy dojde i k výměně rozvodů vody a kanalizace v učebnách a z části také v sociálních zařízeních.

 

Třetí významnou modernizací je rekonstrukce vytápění na budově Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na adrese Školní v Jihlavě. Vzhledem k nutnosti oprav začne vysoutěžený dodavatel s nejnižší cenovou nabídkou (přibližně 5,7 miliónu korun) pracovat okamžitě po uzavření smlouvy a vše má stihnout do konce prázdnin.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Kraj Vysočina připravuje velké investiční projekty do vzdělávání
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.5.2016 / 19.5.2016

Počet návštěv: 2552
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek