Logo

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace


 

S letními prázdninami začnou opravy na gymnáziích v Třebíči a v Pelhřimově

Stavba
Historická budova Gymnázia Třebíč potřebuje opravu střechy a Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov se zase připravuje na výměnu elektroinstalace. V prvním případě Radní Kraje Vysočina odsouhlasili zadání veřejné zakázky na výběr dodavatele. Na modernizaci elektroinstalace pelhřimovské střední školy, kterou Kraj Vysočina zřizuje, odsouhlasili uchazeče s nejnižší cenovou nabídkou. „O rekonstrukci se ucházelo sedm firem, nejnižší cenovou nabídku přitom předložila brněnská firma, která se zavázala, že práce budou stát přes 10,3 milionu korun bez daně,“ uvedl po zasedání krajských radní náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Stávající střešní plášť historické budovy Gymnázia Třebíč je na hranici životnosti. Zakázka je proto vypsaná v rozsahu výměny krovu a střešní krytiny, zahrnuje i vybudování dvou strojoven vzduchotechniky v půdním prostoru, dodávku a montáž jednotek vzduchotechniky se zpětným získáváním tepla a následné zprovoznění systému větrání celé budovy. Stavební úpravy zajistí vodotěsnost střešního pláště a vytvoří kvalitní hygienické podmínky pro výuku. Dodavatel s nejnižší cenovou nabídkou by měl být znám koncem dubna. Práce má zvládnout v termínu od července do závěru října letošního roku.


Na Gymnáziu a Obchodní akademii Pelhřimov už vědí, kdo zajistí opravu elektroinstalace staré i nové budovy. Práce se uskuteční ve dvou etapách. „První část výměny připadá na období letošních letních prázdnin, od konce června nejpozději do závěru září, a druhou etapu vybraná společnost QDS Communication z Brna zrealizuje ve stejném termínu v roce 2017,“ přiblížil náměstek Libor Joukl. U silnoproudu firma zabuduje nové podružné rozvaděče v podlažích, vymění světla včetně nouzového osvětlení, zajistí nový rozvod elektroinstalace s vypínači, zásuvkami i s provedením uzemňovacích rozvodů. Součástí slaboproudé modernizace budou datové rozvody, elektrická požární signalizace, jednotný čas včetně zvonění, rozhlas a telefonní ústředna.

Obě zakázky bude kraj financovat z vlastního rozpočtu.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • S letními prázdninami začnou opravy na gymnáziích v Třebíči a v Pelhřimově
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.3.2016 / 23.3.2016

Počet návštěv: 3100
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek