Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Mapa webu


 

Registrace náhradní zodpovědné osoby v Státní pokladně

 

 
 
V internetovém prohlížeči otevřete státní pokladnu ( http://www.statnipokladna.cz ) zvolte v levém menu "CSÚIS" , dále "Technické informace" ( http://www.statnipokladna.cz/cs/csuis/technicke-informace ).
V textu vyhledejte "Zjednodušený návod vyplnění Registračního formuláře ZO/NZO" - popisuje podrobný popis registrace. 
V následném textu bude i odkaz na registrační formulář ( mění se jeho jméno např. CSUIS-PDF-Registrace-20140403 (.PDF, 94 kB) ). Soubor stáhněte, uložte a následně vyplňte ( vyplnění formuláře přímo v internetovém prohlížeči nemusí fungovat ).
Soubor pojmenujte (Nahraďte příjmení skutečným příjmením)  CSUIS_Registr_Prijmeni_ZO pro zodp. osobu, nebo CSUIS_Registr_Prijmeni_NZO pro náhradní zodpovědnou osobu.
Odešlete do datové schránky Ministerstva financí, název zprávy v datové schránce je RF_CSUIS. Identifikátor Datové schránky Ministerstva financí je xzeaauv, v řádku Věc uvést: Registrace ZO/NZO, v řádku K rukám uvést: Kompetenční centrum CSÚIS.

Účetní jednotky, které nemají aktivní datovou schránku, zašlou vyplněný a podepsaný formulář v listinné podobě na adresu Kompetenčního centra (Ministerstvo financí České republiky, Kompetenční centrum IISSP, Letenská 15, 118 10 Praha 1) a vyplněný PDF soubor elektronicky na e-mail: registraceZO@mfcr.cz

Příspěvkové organizace a obce registrují jen náhradní zodpovědnou osobu, zodpovědnou osobou odesílající výkazy zůstává kraj.

Následně přijde do vlastních rukou obálka  obálka s přístupovými údaji. Klíče mohou přijít datovou schránkou, nebo do 
do inboxu "statutárního zástupce" (https://portal4.statnipokladna.cz/csuis). Tento zástupce organizace má účet začínající číslem "1".

Proveďte přihlášení a změňte si heslo (heslo doručené obálkou má jen krátkou platnost).

Pokud budete provádět odesílání výkazů do státní pokladny (družstva, sro., a.s.  v nichž mají podíl obce a města) , je třeba provést následující kroky. Příspěvkové organizace a obce předávají data na krajský úřad, následující postup nerealizují.
http://www.statnipokladna.cz/cs/csuis/sifrovaci-utilita je třeba nainstalovat šifrovací utilitu (vyžaduje Javu a doplněk pro krypto operace). Zadáte adresář s rozbaleným ZIP souborem zaslaným stat. zástupci, dekódovací kód, Heslo k zip archivu (toto heslo si uložte - vytvořený archiv a zadané heslo budete zadávat v programu WinPAD pro komunikaci se státní pokladnou) . Po dekódování se zobrazí přístupové heslo uživatele k CSÚIS ( tj. web https://portal4.statnipokladna.cz/csuis ) a ověřovací kontrolní součet pro odeslání do CSÚIS. Následně z  http://www.statnipokladna.cz/cs/csuis/technicke-informace stáhnete formulář Potvrzení o přijetí zabezpečovacích a identifikačních souborů – kontrolní součet , vyplníte. Jako Interní číslo zásilky uvedete číslo jednací. Vyplněný formulář statutár (osoba s číslem účtu začínajícím "1") vloží do https://portal4.statnipokladna.cz/csuis. Následně bude ZO/ NZO osoba informována mailem o dokončení průběhu registrace.

V případě zapomenutí hesla nebo jiného problému zadávejte reklamace přes https://servicedesk.spcss.cz/

Pokud se chová šifrovací utilita podivně, zapněte "JAVA console", zde se může zobrazit podrobnější popis chyby.
 
 
Zodpovídá: Ing. Karel Žák
Vytvořeno / změněno: 4.3.2016 / 4.3.2016

Počet návštěv: 6465
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek