Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vyjádření hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka k zajištění letecké záchranné služby

Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina
Jsem velmi znepokojen veřejně šířenými informacemi a diskuzí probíhající v médiích týkající se budoucího zajištění provozování letecké záchranné služby. Vláda ČR dnes nerozhodla, zda tuto službu pro zdravotnické záchranné služby řízené kraji budou od začátku příštího roku provozovat stejně jako dosud soukromé společnosti, jak je tomu v současné době v osmi ze čtrnácti krajů, nebo zda tuto službu začne garantovat stát prostřednictvím např. armády nebo policie.
 

 
 

Osobně se domnívám, že něco, co funguje, nemá být za každou cenu měněno. Dosavadní smlouva o zajištění LZS platí od roku 2009 a má skončit na konci letošního roku.  V tuto chvíli je už NEZBYTNĚ nutné, aby Vláda ČR rozhodla, jakým způsobem bude tento druh klíčové přednemocniční péče zajištěn. Pokud nebude tendr vypsán včas, nepodaří se zadavateli celou administraci realizovat v letošním roce a v příštím roce může dojít k zásadnímu ohrožení fungování této služby s fatálními důsledky.

 

Předpokládám, že při přípravě parametrů veřejné zakázky bude brán zásadní zřetel i na technické parametry služby, možnosti heliportů, rozměry hangárů a na skutečnosti, které se váží na provoz základen LZS v jednotlivých krajích vč. úzkých vazeb na základny zdravotnické záchranné služby (té pozemní), zdravotnické personální zajištění této služby, ale i na nemalé investice vložené do vybavení jednotlivých posádek. 

 

Ať už Vláda ČR rozhodne jakkoli, jako statutární zástupce zřizovatele Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a hlavně jako lékař, vyzývám všechny odpovědné osoby, aby pečlivě zvážily dopady změn v budoucím provozu LZS, aby braly v úvahu limity, které jsou dány v současné době nepřipraveností složek státu – armády a policie tuto službu vykonávat v násobném měřítku než dosud. LZS je klíčovou službou  současného regionálního zdravotnictví, nesmí se stát, že chybné, ukvapené nebo nepřipravené zásahy do současného fungování povedou ke zhoršení kvality, úrovně a rozsahu zabezpečení LZS, a tím zhoršení péče o naše spoluobčany.

 

 • MUDr. Jiří Běhounek
  hejtman Kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2016 / 24.2.2016

Počet návštěv: 6119
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies