Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Krajský rozpočet opět výrazně podpoří sportovce

Kraj opět podpoří sportovní centra talentované mládeže
Celkem třináct sportovních středisek, která pracují s mladými talenty – tedy Krajských center talentované mládeže, předložilo žádosti o krajskou finanční podporu koordinace výchovy sportovní mládeže. „Krajská centra atletiky, šachu, fotbalu, házené, lyžování, moderní gymnastiky, ledního hokeje, volejbalu, stolního tenisu, orientačního běhu, plávání, basketbalu a juda si rozdělí přes 4,5 milionu korun,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Kraj Vysočina podporuje centra talentované mládeže už od roku 2004. Za jedenáct let jednotlivým svazům vyplatil bezmála 42 miliónů korun.

Vedle těchto prostředků počítá krajských rozpočet i s podporou talentů na gymnáziích se sportovní přípravou. Gymnázium Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě a Gymnázium Jihlava získají letos dohromady přes 4,6 milionu korun. „Peníze, které v tomto případě přišly od státu, naše střední školy využijí na sportovní přípravu talentovaných žáků ve sportovních třídách, ale také na pořízení nového vybavení, trenérskou, zdravotní i technickou podporu nebo na zabezpečení trenérů, pedagogických pracovníků i členů realizačních týmů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Další finance na regionální sport jsou rozdělovány v rámci grantů Fondu Vysočiny, a to na výstavbu a údržbu sportovišť (Sportoviště 2016), na podporu jednorázových aktivit (Jednorázové akce 2016) nebo naopak na rozvoj dlouhodobých sportovních činností (Sportujeme 2016).


Přehled dotací KCTM
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.2.2016 / 23.2.2016

Počet návštěv: 4741
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek