Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Senioři se učí sebeobraně

Senioři_kurz sebeobrany
Senior Point Jihlava ve spolupráci s Městskou policí Jihlava připravil kurz sebeobrany pro starší spoluobčany. Cyklus určený pro 12 zájemců se skládá z pěti na sebe navazujících lekcí, které se věnují praktické výuce prvků sebeobrany. „Senioři se mohou snadno stát terčem násilí nebo napadení. Vzhledem k pokročilému věku většinou nemají dostatečnou fyzickou kondici, nácvikem základních sebeobranných technik ale můžou pachatele nemile překvapit nebo dokonce odradit od dalšího útoku,“ vysvětlil důvody realizace kurzu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
 

 
 

Tento týden se v tělocvičně sídla Městské policie Jihlava uskutečnila úvodní hodina. Rozcvičku senioři absolvovali pod vedením lektora Kamila Baráka, strážníka Městské policie, který dohlížel i na praktický nácvik jednotlivých sebeobranných technik. „Důležité je zaujmout správný postoj na pokrčených nohách, nestát toporně,“ radil seniorům hned na úvod Kamil Barák. Ve dvojicích si senioři postupně procvičili několik způsobů vyproštění z úchopu za ruku, odražení útoku na horní část těla a následné provedení protiútoku. „Jsou skvělí, nečekal jsem takové nasazení,“ pochvaloval si akční seniory Kamil Barák.

 

Po závěrečném protažení a relaxaci měli účastníci kurzu možnost navštívit středisko kamerového systému Městské policie, kde jim strážníci předvedli způsob práce s bezpečnostními kamerami umístěnými v Jihlavě a ochotně odpovídali na všechny jejich dotazy. Současný kurz sebeobrany pro seniory je už plně obsazen. „Kontaktní pracovnice Senior Pointu proto jednají se zástupci Městské policie o možném pokračování, aby se prospěšného kurzu mohli zúčastnit další zájemci,“ uvedl radní Petr Krčál. Více informací je možné získat přímo na Senior Pointu v Palackého ulici 26 v Jihlavě.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    Tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.2.2016 / 19.2.2016

Počet návštěv: 3464
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek