Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Radní Krčál navštívil Třešť, kde diskutoval o novém způsobu financování sociálních služeb

Radní Petr Krčál
Cílem pravidelných cest po regionu krajského radního pro sociální oblast a prorodinnou politiku Petra Krčála byla v tomto týdnu Třešť. Během setkání s představiteli města radní diskutoval i se zástupci neziskových organizací poskytující sociální služby o financování sociálních služeb v letošním roce. „Letos poprvé bude totiž financování probíhat formou vyrovnávacích plateb jako služby v obecném hospodářském zájmu,“ uvedl radní Petr Krčál.
 

 
 

Na vyrovnávací platbě se podílí kraj vlastními prostředky a  dotací Ministerstva práce a sociálních věcí. Z hlediska finančních zdrojů schválených pro rok 2016 má kraj k dispozici ministerskou dotaci ve výši 440 miliónů korun. Přítomní byli informováni o možnostech čerpaní finančních dotací v rámci projektů, které budou vypsané, a také o možnosti zapojit se do tvorby Koncepce rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina.

Radní Petr Krčál bude v pravidelných cestách po regionu pokračovat každý následující týden a příští zastávkou a příští zastávkou je Chotěboř na Havlíčkobrodsku.


  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    Tel.: 564 602 813, e-mail: Urban.A@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.2.2016 / 11.2.2016

Počet návštěv: 1766
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek