Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Přihlášení do eAmbulance nově přes mojeID

eAmbulance
Portál eAmbulance, který umožňuje obyvatelům Kraje Vysočina objednat se k lékaři pomocí internetu, využívá přes 43 tisíc lidí. Doposud se mohli registrovat pouze osobně v některé z pěti krajských nemocnic, nyní se lze do systému přihlásit prostřednictvím služby mojeID – elektronickou identitu provozovanou sdružením CZ.NIC.
 

 
 

„Služba mojeID přináší zvýšení uživatelského komfortu při objednávání k lékaři, a tím i rozvoj služeb e-Governmentu provozovaných Krajem Vysočina. Do budoucna plánujeme mojeID integrovat do dalších služeb tak, aby přihlašování na naše portály bylo pro občany co nejpohodlnější a po vzoru vyspělých zemí měli jen jeden univerzální nástroj,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Novinka v praxi znamená, že se prostřednictvím speciálního účtu mojeID nyní jeho držitel přihlásí do systému eAmbulance bez nutnosti získat dosavadní PIN v některé z nemocnic. Na stránkách mojeID (www.mojeID.cz) pak nalezne i seznam dalších služeb, které může bez nutnosti další registrace využívat (zpravodajské portály, knihovny, nákupy jízdenek apod.)


Sdružení CZ.NIC zároveň v jihlavské nemocnici otevřelo v listopadu 2015 speciální validační centrum. Zde obyvatelé Vysočiny mohou získat nejvyšší možný stupeň ověření identity v rámci mojeID. Ten odpovídá evropské legislativě eIDAS a v rámci evropského projektu STORK 2.0 poskytuje registrované identitě stejnou úroveň důvěry, jako mají například švýcarské elektronické občanky.


Návod jak získat účet mojeID najdou uživatelé na přihlašovací stránce eAmbulance nebo ve validačním centru v jihlavské nemocnici.


eAmbulance umožňuje od roku 2012 on-line objednání k lékaři v pěti krajských nemocnicích v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Novém městě na Moravě, Pelhřimově a v Třebíči. Celkem bylo prostřednictvím systému provedeno on-line téměř 100 000 rezervací návštěvy lékaře. Do služby mojeID se od začátku jejího provozu zapojilo přes 16 tisíc uživatelů s bydlištěm na Vysočině. Ti se tedy do portálu mohou přihlásit okamžitě.


  • Václav Jáchim, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel: 564 602 346, e-mail: jachim.v@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 1
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 3.12.2015 / 3.12.2015

Počet návštěv: 5463
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek