Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Vznikla speciální Záchranná rota Hasičského záchranného sboru ČR na Vysočině

hasici
Po Hlučíně a Zbirohu je Jihlava třetím sídlem speciálního Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR. Hasičští záchranáři, kteří jsou do něj zařazeni, se vyznačují především výcvikem pro mimořádné události s využitím výkonné nejmodernější techniky. Ve středu 2. prosince 2015 se uskutečnilo slavnostní otevření nově vystavěné základny v areálu bývalých kasáren v Kosovské ulici. Slavnostního okamžiku se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Kromě třiačtyřiceti nových pracovních míst pro záchranáře s sebou tato základna přináší především zrychlení poskytování pomoci při mimořádných situacích, a to díky strategické pozici uprostřed republiky, nejen obyvatelům Kraje Vysočina. Při povodních, nebo sněhových kalamitách už nebudeme muset čekat na speciální techniku ze vzdálených základen,“ kvitoval nové sídlo záchranářů hejtman Jiří Běhounek.


Výstavba nového areálu situovaného do okrajové části Jihlavy trvala devět měsíců. Jeho rozloha je téměř 30 tisíc metrů čtverečních, z toho je 2,2 tisíce metrů čtverečních garážových stání a 900 metrů čtverečních skladovacích prostor. Ty jsou určeny pro skladování humanitární pomoci občanům ČR. K okamžitému výdeji je zde připravena materiální a věcná pomoc i prostředky pro nouzové přižití obyvatel v případě rozsáhlých mimořádných událostí, převážně povodní.


Mimořádný projekt realizoval HZS ČR za přispění Evropské unie, prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Kromě nové základny v Jihlavě byla pořízena i nová technika pro celou ČR. Náklady na modernizaci dosáhly 1,45 miliardy korun.


 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 3.12.2015 / 3.12.2015

Počet návštěv: 3802
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies