Cesta: Titulní stránka > Krajský úřad


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Petr Krčál : Nová strategie bude prosazovat aktivní mezigenerační spolupráci

Petr Krčál
Aktivní seniorská politika je spojena s demografickým fenoménem stárnutí populace a týká se i Kraje Vysočina, který na ni reaguje přípravou nového strategického dokumentu Koncepce rodinné a seniorské politiky. Aktualizace a rozšíření tohoto zásadního materiálu, který má být dokončen v únoru 2016, vzniká v Kraji Vysočina za podpory seniorských organizací působících v regionu. Spolupráci přislíbila i rodinná a mateřská centra, která Kraj Vysočina intenzivně podporuje. Aktualizace tohoto dokumentu má za cíl výraznou podporu mezigenerační spolupráce a také stanovení nového zásadního směřování podpory mladých rodin a seniorů v Kraji Vysočina.
 

 
 

„Obyvatelstvo České republiky stejně jako v jiných zemích stárne a blíží se k fázi, kdy v něm budou lidé nad 65 let tvořit téměř jednu čtvrtinu populace.  V rámci aktivního stárnutí se postupně i v kraji nastavují nové parametry v oblasti bydlení, vzdělávání, sociálních služeb, zdravotnictví, a nebo technické infrastruktury. Roli bude hrát i politika zaměstnanosti,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociální a prorodinné politiky Petr Krčál.


V Kraji Vysočina se trvale projevuje proces stárnutí obyvatelstva ovlivňovaný dlouhodobě klesající porodností a rostoucím věkem dožití a migrací obyvatelstva. "Vysočina se intenzivně zabývá rozvojem podmínek pro aktivní trávení volného času seniorů. V současné době se k projektu Senior karet hlásí více jak 24 000 lidí starších padesáti let. Držitelé těchto karet využívají zejména volnočasové aktivity a služby v oblasti zdravotnictví a sociální péče. Slevy v jednotlivých oblastech nabízí více jak osm set organizací," doplňuje Krčál a dodává, že v kraji je velmi dobrá nabídka sociálních služeb pro jednotlivé sociální skupiny obyvatel a také dobrá zdravotní péče. "Například výdaje na terénní pečovatelskou službu bylo v Kraji vynaloženo  přes 130 milionů korun. Kraj bude řešit také výstavbu nových lůžkových kapacit v domovech pro seniory. Zejména pak v Havlíčkové Brodě, Žďáru nad Sázavou a nebo Telči," vypočítává krajský radní.


Nová strategie by měla také sjednotit všechny tyto aktivity a podpořit například rozvoj nových domů s pečovatelskou službou a nebo aktivní rodinnou politiku.


 • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2015 / 13.11.2015

Počet návštěv: 3342
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek