Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno


 

Jan Rabell: Svícením udržujeme tradice

Jan Rabell
Rozhovor s Janem Rabellem, ředitelem společnosti Brokis, která je jedním ze tří partnerů Kraje Vysočina pro EXPO 2015, probíhal přesně v době, kdy v Miláně finišovala instalace expozice kraje s názvem Budiž světlo!. Součástí prezentace Kraje Vysočina jsou také originální designové lampy vyráběně pod značkou Brokis – lampy, které už italský trh dobře zná a které se do Milána vrací, protože reprezentovaly Českou republiku na milánském Salone del Mobile – Euroluce v dubnu letošního roku.
 

 
 

Podle čeho byly vybrány lampy, které zdobí expozici Kraje Vysočina?

J. Rabell: Stejně jako v ostatních případech rozhodovala naše art direktorka a autorka velké části naší kolekce Lucie Koldová. Vždy preferuje novinky, které zapadají do konceptu prostředí a respektují příležitost, ke které je prezentace směřována. Pro expozici v Miláně byl výběr jednoduchý, představíme část kolekce Muffins ve variantě provedení americký ořech a výběr z kolekce Balloons v provedení chromového reflektoru. V obou případech jde o luxusní řadu, se kterou nově přicházíme na trh.

 

Čím tradiční česká firma ohromí „rozmazlený“ italský trh?

J. Rabell: Itálie je velmocí ve svícení. Odběratelé a především zákazníci dbají na vysokou kvalitu. Proto některé komponenty necháváme vyrábět i v Itálii. Na druhou stranu dodavatelé dřeva a většiny kabeláže jsou z Vysočiny. Výroba originálních lamp a svítidel vychází z přesné, poctivé a trpělivé ruční práce. V rámci firmy se snažíme provozy moderně vybavovat, ale stále dbáme na tradici, která ve výsledku rozdává světlo.

 

Za úspěchem společnosti Brokis je nejen důsledný marketing, kvalitní produkce, ale i schopní lidé...

J. Rabell: Zaměstnáváme zhruba stovku lidí. Stavíme na jejich zkušenostech a kvalitní práci. Pokud jde o zaměstnance v provozech, vychováváme si vlastní lidi, ročně se nám tým u pecí rozroste maximálně o 1-2 nováčky, s tím, že jim zkušenosti předávají naši kmenoví zaměstnanci. V oblasti designu vyhledáváme mladé talenty, připravujeme stále projekty, které je mají do našich skláren přitáhnout. Rádi bychom dali mladým lidem více prostoru, než se jim dostává jinde.Brokis 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2015 / 17.9.2015

Počet návštěv: 5295
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek